Ana içeriğe atla

adım neden sitare

yıılar önce,eşimle tanıştığımız ilk zamanlar.aşkı bulmuş ,mutluluk sarhoşu bir çift.o hem okuyor hem çalışıyordu.haftada 2 kez buluşabiliyorduk.özlem daha çok büyütüyordu aşkımızı.


bir gün elinde bir şiirle geldi.üşenmemiş aramış taramış kitapları çok hoş bir tane bulmuş.tam 3 sayfa.elleriyle yazmış,katladığı kağıdın içine saçlarından birkaç tel koymuş.bu saç teli koyma olayını ben başlatmıştım.ona yazdığım şiirleri,mektupları zarfa koyar içine saçlarımdan birkaç tel bırakırdım.o da yazardı şiir,mektup.


iki romantiğin buluşması gibi çok sıcak,şirin bir sevda yaşardık.ve iyi ki o zaman cep telefonu ,internet gibi şeyler yokmuş biz lale devri çocuklarıydık:)


işte o şiir.olur da sıkılmazsanız okuyun.


sitare

Yorumlar

 1. Şiire bayıldım ben,ne güzel romantik hatıralarınız var eşinle...nazar değmesin

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim bap:)yakında bebişine kavuşmanı diliyorum canım.

  YanıtlaSil
 3. Kız Allah iyiliğini versin....şiir çok güzel de ben hep senin adın Sitare zannediyordum ya :-)) bu sanal dünyaya ben ne diyeyim şimdi....eee..ben ne diye hitap edeceğim şimdi sana? ya adını söyle ya da benim Sitoş'um ol :-)) Böylece aramızda şizofrenik bir dostluk başlamış olsun :-))

  YanıtlaSil
 4. wa-wa-wa-waovvv arkadaşım çok romantik bir çiftmişsiniz siz.. sen ondan kocam diyen şeyler yazabiliyorsun hala:)

  YanıtlaSil
 5. anılaaaaaaaaaaaaaar ve aşk

  YanıtlaSil
 6. kız gülçin adım sanım solda üstte yazıyor ya:))ama sen bana sitoş de hoşuma gidiyor aramızdaki psikomatik bağ güçleniyor:)))))
  delişim;yaa böle işte:)
  serpil;coşkun sabahın şarkısı vardı anılaarrr anılaarr şimdi gözümde canlandılaarr.ne şarkıydı di mi:)

  YanıtlaSil
 7. bacım ne bileyim, Sitoş'u kendime daha yakın hissetmişim demek ki...Sevgi ismine bakmışım ama görmemişim...pardons..

  YanıtlaSil
 8. tebrikler ne diyim, biz de dört cümleyi ardı ardına duyduk mu şiir sanıp sevinenlerdeniz ne yapalım:))

  YanıtlaSil
 9. gülçin olur öyle şeyler bacım:)
  kaymaklım ne demişler aza kanaat edemeyen çoğu bulamazmış:)

  YanıtlaSil
 10. Ssevgicim maşallah canım nazar deymesin sevginize daim olsun:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…