Ana içeriğe atla

ortaya karışık:)

ayşe ezgi bu aralar enteresan süreli uykulara imza atıyor.zatı şahaneleri gündüz uyumak için yanıp tutuştuğu halde bir o kadar da zor uykuya dalıyor.bu nasıl bir çelişkidir anlamış değilim.bir yerde okumuştum günlük 3 er kez 45 er dk lık uykulara dalabilirse bir bebek için yeterli olacağını yazıyordu.3 değilse de 2 kez aynen uyguluyoruz.ama nasıl!ilk 30 dk emerken koynumda r yahut 20 dk kadarı ayağımda sallarken geçiveriyor.(ay sen ayağında mı sallıyorsun kızını demeyin ,ne varsa eskilerde var ayol)son 15-20 dksını kendi içinde nirvanaya ulaşmışcasına derin derin tamamlıyor biricik kızım.acaba diyorum 45 dk dan kasıtları bu mudur?!yoksa ben mi çocuk uyutmaktan bihaberim:)


okula giden çocuğu olanlar bilir ,canına yandığımın performans ödevleri ailecek canımıza okumuş vaziyette.ben bu performans ödevlerini çıkaranları bir bulsam.....tövbe tövbe.hayır yani bu benim ödevim mi oğlanın ödevi mi.çocuk  daha 4. sınıfta.google earth denen programda evimizi şıppadanak nasıl bulacak?!hadi buldu.onu harita-uydu görüntüsü karışık ve istediğimiz alan kadar yeri nasıl yazdıracak?!ee hadi onu da yaptı.(ne yaptısı anası yaptı)okula gidince tüm sokak ve yer adlarını ezberden kağıda nasıl dökecek,her sokağın açısını 90 mı 45 mi neyse artık nasıl dosdoğru yapıp yazacak.anlayan beri gelsin dostlar.


geçen akşam haber izliyoruz .formula 1 in sahibi hasta mı olmuş ne.izlediğimiz kanal trt 1 bu arada. haberi veren spiker aynen şöyle dedi;Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, geçtiğimiz günlerde  kız arkadaşıyla beraber gittiği Londrada saldırıya uğradı.ne var burada bir şey yok diyeceksiniz,bence de öyle ama eşim habere kızarak bu trt ne acayip sırf sevgili kelimesinin kullanmamak için 80 yaşındaki adamın yanındaki kadına kız arkadaş diyor ya dedi.ardından doğru ya bu yaştaki adamın olsa olsa bu kız ,arkadaşı olur cümlesi süzülüverdi dudaklarından.çok güldümm.


aşure ayı malum yapayım dedim az da olsa. binbir gayretle -ufaklık izin vermiyor ki-yaptım.hani ayarına bakar bu cıvık mı olmuş ne dersiniz ya işte o hesap az pirinç ekledim,az nişasta deken bollaştıkça bollaştı.sıcakken verdim komşuma.birkaç saat sonra bakayım dedim benim kalan aşurem nasıl olmuş.oy anamm oyy.kalıp olmuş mübarek.kes kes ye.tühh dedimm keşke vermeseydim rezil oldum iyi mi.daha göremedim komşumu.ne söylesem ne söylesem bulamadım.koy biraz sıcak su,az da şeker ekle kaynat bacım diyim daha ne diyim:)

Yorumlar

 1. Benim kadayıfta 4.sınıfta, bizim okulda performanslar eve gelmiyor, en çok bu usulü beğeniyorum.Konu veriliyor,evde konuşuluyor falan ama gerisi okulda derste yapılıyor, aşureye de bayılırım zor diye hiç denemedim,dedikodu tatlısı derdi rahmetli babaannem, komşular getirince herles laf edermiş, şekeri az,çok,koyu sulu falan,dr.oetkerin vardı ondan mı yapsam kendime kadar,kızı olan yapmalıymış illa:))

  YanıtlaSil
 2. Benim kadayıfta 4.sınıfta, bizim okulda performanslar eve gelmiyor, en çok bu usulü beğeniyorum.Konu veriliyor,evde konuşuluyor falan ama gerisi okulda derste yapılıyor, aşureye de bayılırım zor diye hiç denemedim,dedikodu tatlısı derdi rahmetli babaannem, komşular getirince herles laf edermiş, şekeri az,çok,koyu sulu falan,dr.oetkerin vardı ondan mı yapsam kendime kadar,kızı olan yapmalıymış illa:))

  YanıtlaSil
 3. arkadaşım ben de yarı emzir yarı salla yöntemindeyim.. burda da benzeştik.. zaten ben o uzun fasıllarda yazıyorum veya yorumluyorum:) işime de geliyor sanırım ve öperim.

  YanıtlaSil
 4. kardeşim nereden başlasam:

  Bu ödev meselesinde biz daha yeniyiz ama ben biliyorum başımıza geleceği...bunlar iyi günlerimiz

  Uyku konusunu hafızamdan silmeye çalışıyorum. Bundan 5 sene önce kızımla vampirler gibiydik..gece sabaha kadar oturup gündüz kesik kesik uyuyorduk...ayy..tüylerim diken diken oldu yine...

  Kızın inanılmaz şeker birşey, maşallah, tam yemelik kıvamda...

  sen aşure diyorsun da bir de benim sütlacımı görseniz...beton mübarek...bir türlü tutturamadım kıvamını..

  ve son olarak, abi bayılıyorum senin muhabbetine..çok rahat ve acayip eğlenceli yazıyorsun

  Öptüm kocaman

  YanıtlaSil
 5. kadayıf tatlım;özel okul mu bacım sizinki,değilse kafayı yerim ben şimdi:)dr.oetkerin aşuresini ben denedim ama malzeme az,dişimin kovuğuna yetmedi.kızı olan yapmalıymış eliyle bilumum mahalle eşrafına dağıtmalıymış .evlenecek kızım var haberiniz olsun diye.eskiler ne akıllıymış.şimdikiler 35 yaşına geliyor hala bekar.neden???anaları aşure yapmayı bilmiyor da ondan:)öptümm

  delişim;salla salla gül memeler çağlasın,salla salla yer yerinden oynasın:)öptümmm

  neşeli şey;inşallah doğru düzgün bir okuldur .çektiklerimi hiçbir din kardeşim çeksin istemem:)miniş dünkü yazımdan sonra utandı mı nolduysa bu gece bir uyudu bir uyudu.beni yalancı çıkartacak ya haspam.güzel sözlerin ve övgülerin için çok teşekkür ederim şekerim.öpüldünüz...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…