Ana içeriğe atla

hayat dediğin nasıl olsa

hayat dediğin Flash Tv gibi olsa. hergün şamata gırgır,vur patlasın çal oynasın.ne gam var ne keder.dünya yıkılsa amaaann diyecekler o derece:)

hayat dediğin Show Tv gibi olmalı misal .yaşadığın miniminnacık hayatı koskocaman bir şeymiş gibi gösterse.vayyy ben neymişim dedirtse.sen dört duvar arasında geçiredursan bile yaşam hikayeni canlı bağlantılarıyla,az sonralarıyla hele de en çok Seda'sıyla evin curcunanın orta yeri olabilse:)

hayat dediğin biraz Atv gibi olsa.tüm kötü olayların sebebi muhalefet olsa.işsizlik bitişe doğru gitse,enflasyon huysuz ve tatlı bir kadın kadar mazide, sevimli kalsa.

hayat dediğin en çok ama en çok Kanal7 ve Stv gibi olsa.Hızır A.S. her dara düştüğümüzde yanımızda dibimizde oluverse.aç olanı taa binlerce km den hissedip koşup gelse karnı tok olan.hiç hasta insan kalmasa.iki damla gözyaşıyla çabucacık sevenler kavuşsa.para dediğin elinin kiri olsa.

hayat dediğin Trt gibi olsa.tertemiz Türkçesiyle edebiyat parçalasa insanlar sokaklarda.feysbuk denmese,ki eki hep ayrı yazılsa.insanlar konuşurken saygıda kusur etmese.çekoslavakyalılaştıramadıklarımız kelimesi her ağıza yakışsa,her kalem bunu kolayca yazsa:)

ama
amaaa
hayat denen çetrefilli yol
tıpkı KanalD ve  Star Tv gibi ne yazık ki.
kan,cinayet,kumpas.ihanet,tecavüz,çocuk istismarı.aile içi çarpık ilişkiler,hırlı hırsız yetim hakkı yemeler.
-fatma gülün suçu ne ki??
-eskiden bihter olması hahaaaa haaa
demeler...
demeleeeeerrrrr:(

Yorumlar

 1. Hayat dediğin sanki biraz cnbc-e gibi...

  sabah 8 akşam 6, nasıl para yapsak, yaptığımız parayı nasıl değerlendirsek derdinde, aralara serpiştirilmiş haberler var, dünyadan kopmayalım ama çirkinliklerin de çok içine girmeyelim diye...

  sonra yarımşar saat arayla değişen ruh hallerinde...tıpkı cnbc-e dizileri gibi..biraz yorgunluk, biraz aşçılık, biraz annelik, biraz eş olma hali...ve sonra biraz kendine zaman ayırma hali...film başlıyoorr, çocuklar yatmış zaten...gün sonunda ise tekrar programlar...sanki bize her günümüzün aynı geçtiğini hatırlatır gibi....

  YanıtlaSil
 2. inan senin kadar güzel bir tespitte bulunamamışım.ki en sevdiğim kanaldır diyebilirim.benim aklıma gelmeyen senin aklına gelmiş.çok çok beğendim .teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir yazı olmuş.Tesbitler muhteşem :)
  özlem

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…