Ana içeriğe atla

bebeğini kaybedeceğini bilmek-TIKLAYINIZ-

bir annenin en dramatik en şuursuz en mülayim hale geldiği an bu olmalı öğrendiği zaman.bebeğini er geç 3 veya 10 yıl içerisinde kaybedeceğini bilebilmesi.okudum okudukça acı içime aktı.sözün bittiği yer desem öyle basit kalacak ki.asıl sözün,bağırışın isyanın başladığı yer olmalı bu dedim içimden.durdum yutkundum,isyan neye isyan dedim sonra .Allah'ın bize emaneten verdiği güzellikleri tıpkı emaneti geri almaya gelenler gibi sahibine, asıl ait olana devri değil mi.


kendimizden çok seviyoruz yavrularımızı.ateşe at deseler kendimizi atarız herkesten önce.ama yol bize çıkılmaz bir sokak koyduğunda ne yaparız.ne yapmalıyız.


üzerinde düşünmeye bile korktuğumuz,acılar denizine yol veren bu fikir bize ne uzak değil mi.oysa hepimiz yaşayabiliriz,her an bu ihtimal var, bu korkunç gerçek aslında hep bizimle beraber yaşayacak.
sarp ve sarp gibi olan milyonlarca çocuk,belki bir gün daha yüzünü güldürecek hayatta kaldıkça


anneciğinin.ona bile bile veda edecekler.yavaş yavaş .bu acıyla yaşamayı nasıl başarıyorlar  bilemiyorum ama isyan etmedikçe bin mükafat alacaklarını müjdeliyor yaradan.
bizim başımıza ne geleceğini nereden bilebiliriz.hayat kader ve dua örgüsünde saklı.hayırlar getirsin hepimize.


ve en çok çocuklarımıza inşallah.


NOT:sarp için kurulan sitede bir kermes daveti var.eğer ilgilenir ve 5 tl gibi küçücük dahi bir katkıda bulunursanız o minik bedene ve ailesine katkıda bulunmuş olacaksınız.

Yorumlar

 1. dualarımız onlarla. duyarlılığın için Allah razı olsun

  YanıtlaSil
 2. Sitare'm teşekkür ederim haberdar ettiğin için. Allah kimseye evlat acısı göstermesin, evladıyla sınamasın...

  YanıtlaSil
 3. Senin araciliginla tanidim Sarp'i. Cok kotu oldum, gozlerim yasla doldu. DUsunmek bile istemedigim bir durum. Allah sabir versin onlara.

  YanıtlaSil
 4. Bende daha karnımdayken kaybettim bebeğimi. Ağlayarak okudum:(( Allah yardımcıları olsun.

  YanıtlaSil
 5. mimozam;ne kadar anlamak istesem de acını anlayamam.sabır dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…