31 Ocak 2011 Pazartesi

ohhhh takdirimizi de aldık

neşşeli oll kii geeenç ka la sınn bu dünyadaaaann zevk a la sın:))böyle miydi şarkı??güzeldi be.en temiz bir duygunun insanı olan yavrucaklar için yapılan şarkılardan biri .oysa onlar zaten neşe ve sevinç içerisinde sürdürmüyorlar mı hayatlarını.geneli söylüyorum tabi mağdur çocuklar da var ama özlerinde hep cıvıl cıvıllar ya bu varlıklar.

yine yeni yeniden bir 15 tatil mevzusuna balıklama daldık.ailece pür sevinç içerisinde başladık tatilimize.ohh bir dönüm bostan yan gel yat osman şeklinde geçirilecek 4 kişilik evsel birlikteliğimizin açılışı gerçekleşmiş oldu:)oğluşum ömrü hayatının ilk takdirnamesini aldı.garip bir mutluluk hüzmesi oluştu ruhumda.4 ay çalıştı çabaladı garibim.abuk subuk bir dolu performans ödevine imza attı zat-ı şahaneleri.her akşam beni yahut babasını söylete söylete ödev yaptı.okula gitmekten bunca nefret etmesine rağmen başarılı olmuş olmasına gayet şaşırdım diyebilirim aslında.bıraksam hani bir kaç gün boş ver gitme okula filan desem havalar uçar o derece.ama akıllıdır oğlum kahretsin anasına çekmiş:)

şu kocaaa 15 günü heba etmesin bari kitap okusun oğlan dedik.çıngar çıkardı.en nefret ettiği şeydir kitap.ben zaten sınıfın en hızlı okuyan çocuğuyum da,anne gel senle inanmazsan okuma yarışı yapalım da.oooff bin tane laf.en iyisi mi dedim taktik bulalım.eşimle de anlaştık her kitap başına 5 lira kalınlar için 6 lira versek okur musun dedik.tamam dedi:))çok mu iğrenciz:))çocuğu şimdiden para manyağı mı yapıyoruz acaba.yok yaa o kadar düşkün değil paraya.kendine ait ufak bir bütçesi var akıl küpümün.bir de elleriyle cüzdan yaptı kendine.bozuk para koyma yerini bile yaptı canavar.her gün verdiğimiz 2 liralık okul harçlığını her daim arttırarak harcar.bazen 50 kr. bazen 1 lirasını getirir koyar yine kendi icadı bir kumbaramsı mekanizmanın içine.o bozukluklar tam para edecek hale geldi mi verir babasına, kağıdını alır bu kez cüzdana koyuverir.anne ben pc oyunu istiyorum,anne ben araba istiyorum dediğinde pamuk eller cebine gider kah bir kısmını biz karşılarız aldığı şeyin kah o tümünü öder:)

yanisi sonunda kazanacağı parayla keyfine has bir oyun yahut oyuncak alacak olması fikri ona harika gelmiş olacak ki daha okul kapanalı kaç gün olduysa 5 kitap okuyuvermiş.diyorum ya canavar bu canavar:)

oğlumun şahsında tüm okullu çocukların yarı tatili şeker tadında geçsin ve müthiş bir enerjiyle okullarına dönüversinler.biz 2. dönem evimizin 20 adım mesafesindeki okula geçiyoruz nihayet.abisini her gün götüreceğiz diye ayşe ezgiyle sürüne sürüne okul yolu aşındırmalarımız bitmiş olacak bu sayede.oğluşum 1 aydır yeni okulun hayaliyle yanıyor çünkü kankası bu okula gidiyor.bir de kendi gidip gelecek olması onu daha çok heyecanlandırıyormuş.alışır mı diye az da olsa tereddüt ediyoruz ama bahsettiğim kişi benim oğlum olduğu için çoookktaaan alışır diye aldırmıyorum.yine bu mevzuda da anası kılıklı çünkü.yeni yerler,yeni insanlar yuppii:)

dip not;hala bu sitede yer almadınız mı??aa çok ayıp:)

11 yorum:

 1. İyi yanları hep bize çekmiş zaten:))) Tebrik ediyorum, darısı yeni okula...

  YanıtlaSil
 2. Tebrikler, başarısının devamını dilerim ;)

  YanıtlaSil
 3. Kuzuyu tebrik eder,yanaklarından öperim.Kitap okutma yönteminiz süper:))Ben yıldızlı bir sistem yapıyorum.Her kitap 1 yıldız;5 yıldıza güzel bir ödül,10 yıldıza daha süper bir ödül:))Yıldızları kartondan kesip veriyorum onlara:))
  Bu tatil hepimiziçin güzel olsuuuuuuuuuuunnnnnn:))

  YanıtlaSil
 4. Aferin akıllı oğluşuna,
  Başarıları daim olur inşallah.Taktiğiniz süpermiş,bir taşla iki kuş.Hem kitap okusun hem para biriktirip ihtiyaçları için size yamanmasın.
  Hadi bakalım,keyifli tatiller.

  YanıtlaSil
 5. ooohh ne güzel, tebrikler kuzuyaa :)

  YanıtlaSil
 6. tebrikler delikanlıya...çocuk okuldan bıkmakta haklı ama kitap okumak için bulduğunuz formülde ilginç gereçekten...

  YanıtlaSil
 7. ohhh, tebrike derim canım Sitarem.. çekmiştir anasına tabi çekez mi hiç.. Geçende doktora gitmiştik ya, doktor dedi Selim çok zeki hatta çok çok zeki.. hanginize çekmiş acaba dediği an İlter atıldı bana çekmiş tabi, şaka falan dedi ama ben gıcık oldum tabi:)

  YanıtlaSil
 8. Aferin ona hem karne için hem cüzdan için hem de kendi parası ile oyuncak alma fikri için...

  YanıtlaSil
 9. ballım;efet öyle şekerim.hem bilimsel bir gerçek var.çocuk zekayı anadan,boy uzunluğunu babadan alırmış biliyor muydun :))

  minişinki;teşekkür ederim şekerim.

  ezgicik;hadi iyisin bir rahat et 2 haftacık.o yazdığın taktiğin aynısını oğlumun öğretmeni de yapıyor.yoksa siz kardeş misiniz:))

  yaruze;kahretsin taktiği bulan da benim yani:))

  fruko-cola,özüm;teşekkür ederim size de.

  delişim;lütfen bakınız ballıma yaptığım yoruma.aynen de iletiniz ilter efendiye:)))

  annelili;zaman tasarruf devri.alışsın şimdiden kerata di mi:)

  YanıtlaSil
 10. Aman diyeyim; okuduğum bir sürü "15 tatil başladı eyvah evde kavga gürültü, çocukları nerelere postalasam, zaten karneler de kötü" türevi yazılardan sonra nasıl da içim açıldı bu yazıda...

  YanıtlaSil
 11. Sevgi'ciğim, çılgın Sitoş'um...Gürhan'ı tebrik ediyorum...Şubat tatili ödevleri konusunda da başarılar diliyorum..Bizde de mücadele var :-)) öpüyorum kocaman

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...