16 Aralık 2010 Perşembe

bu aralar uykuları hafifleşti miniğin.diş desem ne çıkmaz şeyse öyle.3 aydır yolunu gözlüyoruz.yok çıkmıyor daha.
ne varsa ağzında.her şeyi yemek istiyor.beni bile:)
odadan çıkmam balımı deliye çeviriyor.hep yanında duracakmışım.bir ağlama tutturuyor,yakında komşular dayanır kapıya.hayır yani bir şey yapıyorum sanıyorlardır kesin.yapışık ikiz gibiyiz.hadi hayırlısı.
aralarına 9 yaş koyunca iki çocuğun unutulan bir dünya hadise olduğunu farkettim.blogları,uzmanları ve etrafımı inceleyip kendimce bir yol tutturmaya çalışıyorum.olduğu kadar artık.
babası oturma odasında yatıyor 2 haftadır.minnoşum uyutmuyor bir türlü.saat başı bazen 2 saatte bir vıyak vıyak.bazen de 7 saat uyanmadan geçiriyor geceyi hayretler ediyorum.

artık 6,5 aylık oldu ,gece zırt pırt meme vermiyorum.zaten bir iki pış pışla işi götürüyoruz.
iş yerimin bahçesi
biraz sıkılmaya başladım galiba.işi mi özledim ne.haldır haldır çalışırken şimdi böyle günler hep aynı.bebek bak-yemek yap-ortalığı topla-oğlanın ödevi-kızın kirli bezi derken  kendimi unutup gidiyorum.ama bu günleri özleyeceğimi de biliyorum.sonradan ah ahhh ne hoş günlerdi,kızımın bebekliğine doyamadım diyeceğimi de.tecrübeyle sabit malum.
kitap okumayı pek severdim.dim dim dim.vaktim yok.bir tek netin başında geçirebildiğim 1-1,5 saat bana ait.burda dünya kadar site geziyorum.kitap yerine geçer napıyım.kelimelerimi kaybetmek istemiyorum.insan kitap okuyamayınca en çok kendi lügatını kemirmeye başlıyor aslında.cepten yemek bir nevi.okumam lazım .az mı uyusam napsam.
bu yazının sonu nereye varacak acaba .kendimle mi konuşuyorum yazı mı döşüyorum.bitirsem mi.içimi yoklıyım.var daha söylenecek sözler ama benim keyfim yok.havalardan mı ne.
sevmiyorum puslu,yağmurlu günleri.ev karanlık olunca bana daral gelir.ne dışarı çıkasım ne birilerini çağırasım var.yalnızlığın tavan yaptığı en uç günlerim bunlar.neyse ya iyi geldi burası bana.ohhh içimi döktüm sayılır.ben yine uğrarım canım blogum kendine iyi bak sakın çökeyim filan deme:)

8 yorum:

 1. Sizi çok iyi anlıyorum. Kızım 6 ay neredeyse hiç uyumamıştı, gerçi şimdide pek uyuduğu söylenemezya:))

  YanıtlaSil
 2. Cok iyi anlayanlardan biri de benim. Cihan 4 aylik, kolik bir bebek, ilk 2 ayi kabus gibiydi, berbat bir haldeydim. Birde ilkcocuk acemilik, yanlizlikta cabasi, ben niye bu kadar erken yaptim bile dedim. Aglama krizlerim oluyordu. Simdi daha iyiyiz, guluyoruz, kahkaha atiyoruz, anneyi taniyoruz. Gececek bu gunler.

  YanıtlaSil
 3. Sitarem, canım seviyorum seni:) ayrıca "insan kitap okuyamayınca en çok kendi lügatını kemirmeye başlıyor aslında.cepten yemek bir nevi." bittim bu cümlene.. bir de kusuyorsun d a içindekileri bak biz onları okuyoruz:) bu zamanda çocuk bakmak da herhalde büyük bir marifet olsagerek.. şartlar çok zor.. yalnızlık.. binalara tıkılmışlık.. çocukları deli gibi sıkmamız.. bahçei sokak yok.. bi sürü şey

  YanıtlaSil
 4. Ben de çok iyi anladım desem içiniz ferahlar mı biraz, benim kadayıfla kaymağın arası 4.5 yaş ama yine de bilirim o günleri, yalnız zaman biraz geçip paylaşımları artınca tadından yenmiyorlar bunu da söylemeden geçemeyeceğim:))İşi özlemek mi, şişşşşt bunu duymamış olayım, özlenecek iş ancak hobisinden para kazanan insanlar için geçerlidir:)))Tadını çıkartın, keyfine varın, "an" gellip geçiyor işte, ekliyorum sizi listeme güzel paylaşımlar dileyerek.

  YanıtlaSil
 5. verdiğiniz güzel moral dolu sözleriniz için çok teşekkür ederim hepinize.hani insan acayip çok sıkılır da bağırmak ister ya ona ,buna benim halim de o bu aralar.bol bol okudukça sizleri ,ayna gibi halimi yansıtıyor aslında bloglarınız.
  ballı lokmam;inşallah tez zamanda düzelir güzel kızının uykuları
  taze anne;cihancık düzelsin çarçabuk ,sana anneliğin keyfini yaşatsınn .bunca emek yazık di mi ama
  delişim;ben de seni çok seviyorum şekerim.ya sanki bi yerlerde tanıştık bi şeyler paylaştık gibi hisler geliyor.manyak mıyım neyim:)yazdığın her cümle çok tanıdık geliyor bana ve bir de şu evlatları yetiştirme tarzımız:)tabii buna tarz denirse:)
  kaymaklı kadayıf;o paylaşımların çabucak başlamasını diliyorum.işi özlemek değil ,o hani gırgır şamata yapılan,öğlenleri yemeğe alışverişe çıkılan kısımları beni söylemek istediğim.şimdi böyle kös kös oturunca ev üstüme geliyor gibi :)

  YanıtlaSil
 6. Yorumunun samimi olduğunu düşünerek uğradım sayfana.Yanılmadığımı gördüm:)Hele minik Ezgi'yi gördüm daha da sevindim:))Ezgi'ler tatlı olur derler:)))Çokkk tatlı bir kuzucuk,öperim onu sevgiyle...
  Diğer yazılarını okuyamadım
  bir ara uğrayıp okumak stiyorum.
  Güzel paylaşımlarda sohbet edebilmek dileğiyle...
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 7. aşkolsun bir tarzımız yok mu yani? yabani tarz bzimkisi adını da söyliim:)

  YanıtlaSil
 8. yaban hayatını koruma ,kollama,ayakta tutma vakfı:)
  Murahhas üyeler;
  Başkan:Deli Anne
  Başkan Yamağı;Sitare:))))))))

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...