Ana içeriğe atla

kopan kayışı yerine taktım:)

mağdur mağdure bir halde genleşen sinir uçlarımı ve yönetimini ele alamadığım ruh dengemi bugün itibariyle ölçülebilir bir artışla dizginlemiş bulunmaktayım.vatana millete hayrolsun.

bir önceki uyuz postumda beni yalnız bırakmayan önce trt ye sonra ptt ye ve bilhassa blog dostlarıma derin hörmetlerimi sunar onca zahmete girip yorum yazan bacılarıma kafa daha iyiyken akıllı başlı cevaplar yazacağımın sözünü harbi harbi veririm.lötfen çemkirmeyiniz...

daldan dala denişik menişik bir şey yapıp hem kendimiz hem göz atanları tebessüme sevk ve gark etme amacından hareketle harareten aşağıdaki garip tuhaf şeyleri paylaştım.

linklere tıklayınız,resimleri seyreyleyiniz.ilk bir dakika içinde yüzünüzde güller açma gibi bir durum hasıl olmazsa şayet ekranın sağ üst köşesindeki çarpı işaretini acil çıkış olarak kullanınız.

şimdiden teşekkürler,saygılar,sevgiler,bacılar,kardeşler,kucakta bebeler,kundaktaki minikler,ler,ler,ler...

önce bir kaç resim  konsept öğrenci evleri:)sabırla resimlere bakan hatta üstüne gülemekten hal olanlara huzur hediye edesim geldi.tam burayı tıklıyorsunuz,açılan siteye sabitlenip fondaki sese kulak kesiliyorsunuz.ama başka hiçbir şey düşünmek yok sadece ekrana kitlenin.

huzurun dibine vardınız,oradan bir koşu geri geldiniz .ama nasıl rahatladınız nasıl bir hamur oldunuz şimdi oh dadanızdan yinmez gari.uyku gel gitleri başladı mı acep.saat kaç sizin oralarda.aman kaçsa kaç.eğer geceyse okuduğunuz vakit tam da sırası vereceğim adresin .yok er vakitse uyku vakti yaklaşınca uğrayın bir daha bana.çünküm kıyağım var uyuma zorluğu yaşayanlara.hani koyun kuzu ne varsa küçük baş say say gelmez olasıca gelmez ya bir türlü.işte bunu sizin için size özel sanal aleme taşımış ademgiller.tam da şuracığa gidiverin ,ekrandaki noktalara tıklayıp koyunları sayıverin hadi bakem.

Yorumlar

 1. Kayış sağlam olmuş sevindim :)) he kız uykum geldi nirden bildin yalnız şu dibimde yanan elektrik sobasından :))) o yüzden gözlerimi açamadım çarpıyıda bulup çıkamadım zati okumak zorunda kaldım hepiciğini :P

  YanıtlaSil
 2. Allah seni...kızım bu koyun işi zati çatlamaya meyilli kafamı iyice halletti....bak bak milyon tane değişik hayvanımsı şey içinden koyun bak...şaşı oldum ayol...neyse, resimler süper yalnız...yurttaki hallerimi hatırladım...eccük nostalci iyi geldi bak şimdi...öperim canım....

  YanıtlaSil
 3. Alalturka işine koptum, hepsi komik ama en süperi ooo..Muhteşem yaa..
  Alemsin tatlımmmmmmmm

  YanıtlaSil
 4. Ahaha ahahha ahahah! HArikasın be canım.. benim gibi sen de o halden çıakrken senin deyiminle, kopan kayışı yerine takmak ama bence çıkarmak ve sıyırmak:) halini yaşıyorsun. Bende de çok şiddetlenince sıkıntı tersi oluyor ve coşkunlaşıyorum:) İyi de oluyor.. terapimizi kendimiz uygluyoruz gayri:)

  YanıtlaSil
 5. müzik felam dinleyemedim, malum bee uyutma halindeyim..

  YanıtlaSil
 6. harikasın..fotoları görünce gülmekten ziyade hayret hali oluştu yalnız bende..ülkemin sooonnn derece mucit zekaya sahip mümtaz öğrencileri harcanıyor bence mühendislik ve bilumum bölümlerde..yaratıcının bahşettiği icat yeteneğini ne kaddar da ahenkli kullanmışlar..vallahi ben resimlere takıldım..yoksa evli ve çocuklu bir kadın için kayış kopar da takılırda...olur yani..sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. merhaba sitare ..2 gündür pc yi açıyorum senin ilk postundan itibaren okuyorumda okuyorum...çok içten yazıyorsun....sanki senin evine gelmiş sohbet etmiş gibi oldum...eşin ve çocuklarınla olan yaşamın çok doğal ve güzel...evde baskın olan sensin ...kızma..bizim evde de benim...eşler olmasa bizi kim çeker bilmem...ALLAH onları korusun sabırlarını arttırsın...seni takip edeceğim ...tatlımı tatlı kızını öpüyorum...ALLAH nazarlardan korusun....ben selda:)

  YanıtlaSil
 8. Kayışın yerine takılmasına pek sevindim, çok üzmüştü beni son halin.
  Koyunları saymadım zira yorgunluktan gözümü kapadığım gibi uyuyanlardanım lakin fotoğraflara bayıldım. sevgiler

  YanıtlaSil
 9. bir bekar evim olmadı yaa ne projelerim vardı oysaki :))) ailemin evine yürüme mesafesinde okudum ilkokuldan üniversiteye kadar :))))

  YanıtlaSil
 10. haha:) harika fotoğraflar özellikle son 2 çok güldürdü beni:))

  YanıtlaSil
 11. Herkesin testi gibi yan yana yattığı fotoğrafı başka bir yerde görsem, "Ah yazııık, mültecileri doldurmuşlar küçücük odaya, üzerlerine kapıyı kilitleyip gitmişler" derdim :))

  YanıtlaSil
 12. Fotolar harika canım beni,m akşam akşam güldürdün beni:))
  Bizim kayışların sağlam tarafı pek yok ki en azından benimkinin artık tamirde edilmiyor gibi :)

  YanıtlaSil
 13. ne çok tanıdık kare var..eşimin öğrenci evini andırıyor bazıları...hele bi kere evlendikten sonra bi bekar evinde misafirdik,wc nin kapısında "girmekle risk alıyorsunuz"yazıyordu..espri sanmıştım ama ciddilermiş..parmak ucunda girip çıkmıştım..uyurken de ağzımdan nefes alıp vermiştim..öyle bir evdi..hele tavanda sigara dumanından oluşan kara bulutlar görülmeye değerdi...

  YanıtlaSil
 14. Ben sabitlendim kaldım o sese hala çıkamadım çıkmak ta istemiyorum....

  YanıtlaSil
 15. elektrik sobasında kestane hee ;)hay akıllarını seveyim bu gençlerin...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…