24 Kasım 2010 Çarşamba

Ah şu 24 Kasımlar

her öğretmenler gününün ayrı bir burukluğu olur bende.çok isteyip olamadığım bir meslek bu.fakülte yıllarımda "ahh ahh ne diye bu bölümü kazandım sanki"diyerek dövündüğüm çok oldu bu yüzden.kişiliğime en bi oturan meslek budur diyebilirim rahatlıkla.
2 yıl tecrübe etmişliğim de var üstelik.Kırcılar Anadolu Tic.Meslek Lisesinde anılarla ,sevinçlerle ,gözyaşlarıyla dolu 1 yıl geçirmiştim,muhasebe öğretmenliği yaptığım yıl.aradan epey bi süre geçti mezun olanlardan üniversitelerini bitirenler bile olmuş.hani en ummadık zamanda görüverirsiniz ya maziden birilerini.çıkıveriyorlar karşıma bir heyecan bir duygusallık çık çıkabilirsen içinden .
bir sonraki yıl ilköğretimlerde bilişim öğretmenliği yapmıştım,birkaç okul gezince aynı sene içinde çok da derin bir bağ kuramıyor insan öğrencileriyle .çok özledim o günleri .tadı damağımda hüznü telaşında kaldı .azmin sonu nereye varır bilmem ama bitmeyen gayretler içinde hala amacıma ulaşmaya çalışıyorum.malum devletin öğretmen alım politikaları sürekli değişim halinde.fakülte son sınıftayken pedagojik formasyon almıştım,ücretini cepten vererek.o dönem bizim maliye bölümünden öğretmen alırlardı.tek ders sınavına kalınca gümledi,son atamaları kaçırdım .bir daha da şans yüzüme gülmedi.
yıllar geçti muhasebe memurluğuna atandım .belki yapacağım en son meslektir hayatta.ben konuşmaya da dinlemeye de bayılırım. yeni insanlar ,yeni yüzler,yeni hikayeler hep heyecanlandırır beni.oysa tüm bunların aksine durağan,tekrarı bol zulmü çok  işim  ve mesleğim.
dedim ya azmettim diye.sosyoloji okuyorum bu kez.açıköğretim de olsa amacıma hizmet edecek inşallah.şimdiden 2. sınıfa geçtim. kendimle gurur duyuyorum .basit gelebilir belki bazılarına ancak karnımda bebişimle 8. ayda vizelere girmek hiç ama hiç basit değildi.üstelik doğurana kadar kusan şanslı ?!hamilelerdendim.doğum yaptıktan 3 gün sonra finaller vardı:(sezeryen olmasam kesin onlara da girerdim .kızım 3 aylıkken hepsinden bütünlemlere girdim .yazın o boğucu buram buram ter ve nem kokan sıcağında miniminnacık kzım ve ben ders çalıştık ve başardık.işte bu yüzden  "amaaan açıköğretim mi okuyosun boşver ya  okul mu o "demeyin.bitirince ahh bir bitirince 24 kasımlar şenlik gibi gelecek bana .
İnşallahhhhh.
gözleri ışık saçan yüreği sevgi taşan ,eğitim delisi tüm öğretmenlerimiz,gününüz emeğiniz kutlu olsunnnnnn.

2 yorum:

  1. murat yayınlarını kullanırsanız işiniz çok kolaylaşır. başarılar :)

    YanıtlaSil
  2. ben epey halı altına kaldırmıştım bu duyguyu ama sizin yazınızı okuyunca yine depreşti.canım otuzundan sonra okunup da öğretmen mi olnurmuş deyip çok vazgeçirdi eşim.ben de edebiyata taktım acaba yinemi heveslensem bak şimdi beni gaza getirdin

    YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...