Ana içeriğe atla

Bir Çığlık Okuyacaksınız!!!

      "Yazılan yorumlarda bana “sen kimsin ki” diyenlere benim de sorma hakkım olmalı değil mi? Ben o uçakta senelerin verdiği soğukkanlılıkla her şartta yolcular için uğraşacak olan, gerektiğinde itfaiyeci, bomba uzmanı, polis, doktor, hemşire, ebe, izci, asker, cankurtaran, barmen, aşçı,  garson, porter, o an neye ihtiyacin varsa ben oyum! Peki ya sen kimsin?"


Alıntıladığım bu paragraf altta linkini verdiğim yazıdan bir bölüm.eğer bir kadınsanız hele de çalışan bir kadınsanız yok yok sırf bu ülkede yaşayan vicdanı sızlayabilen insanlardansanız lütfen bir göz atın.

http://www.soldefter.com/2012/06/15/thy-kabin-amirinden-ciglik/

Linkteki yazıya istinaden yazdığım yorum da şöyle;


hıçkırıklar içinde kaldım okurken bir kadın ve bir anne olmamın verdiği iç burukluğuyla.bunların ötesinde bir devlet memuresi olup ne denli rahat bir iş hayatım varmış dedirttiniz bana.
görevi başında bir memura hakaret etmek bile 6 ay hapis cezasından başlarken sizin bunca çok darp şiddet sözel ve eylemsel tacize savunmasız bırakılmanıza koca bir yuh dedim.
insanlar onurlarına yaraşır yaşam ve iş hayatını yıllar önce sanayi devrimi sürecinde sorgulayıp bir yığın haklar kazanırken siz 2012 yılında bunca saçmalığa maruz kalıyorsunuz ya inanılır şey değil.
ben çocuğum hasta olduğunda başında durabilmek için memur oldum.ben eşim akşam benden önce eve gelmesin, soğuk bir yuva izlenimi oluşmasın diye memur oldum.çocuklarıma anne olabilmek ,istedikleri zaman beni yanlarında bulabilmeleri için memur oldum.başka hiç bir sektörde hiç bir iş kolunda insan-kadın yerine koyulmayacağımı hissettiğim için memur oldum.bunları yazarken hicap duyuyorum.
aldığınız ücreti eleştirenlerin kapasiteleri sözlerinden besbelli.sizler kendinizi bize anlatın.biz ulus olarak pek kalın kafalıyız geç anlarız.lütfen medyayı kullanın.lütfen sizi algılama güçlüğü içindeki üç kuruş paraya 1 ay çabalayan insanlara da anlatın.yaptığınız işi sadece “2 viski bir sandviç getirmek” olarak bilen tüm insanlara ayrıntısıyla söyleyin.
biz okumuş ,eli klavye tutan kesimi bile bunca yetenek ve bilgi donanımlı kişiler olduğunuzdan bihaberiz:(
sizi seviyoruz ,sizi destekliyoruz,hakkettiğiniz tüm haklara bir an önce kavuşmanızı canı gönülden diliyoruz…

Ya siz dostlar ya siz???

Yorumlar

  1. Yakın bir arkadaşımın sözleşmesi feshedildi. Grev günü rapor aldığı için, grev yapmadığı halde... Kaldı ki, greve katılabilirdi de. En doğal hakkı değil mi?
    Aşağılamak, yok saymak, kendin gibi olmayanı yerin dibine sokmak... Bu kadarız biz işte!!

    YanıtlaSil
  2. ben de devlet memuruyum ama ben de sıkıntı yaşadım yaşıyorum :((

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…