Ana içeriğe atla

Bak Deprem Ne Diyor

dır dır vır vır etme zamanı değil.bahane bulma,gözünün üstünde kaş var deme zamanıysa hiç değil.

ülkemiz kötü sarsıcı bir süreçten geçiyor.neye ağlayacağımızı gerçekten şaşırdık.

acıların çaprazlama olması bir şeyler anlatıyor görebiliyor musun?ırkçılıkla saldırganlıkla yola çıkanların cürüm kadar yer yaktığını aslolanın "millet" olduğunu bir kez daha ayırdedebildin mi?

çok ağladık çok bağırdık çok kızdık daha dün.ve o sinir buhranıyla gözümüz görmedi en canımızdan olanı aynı kefeye koyduğumuzu zalimlerle.bu kin bu öfke değil miydi istenen .oyun mu bu yoksa demek için geç kalmadın mı.

bak canının bağrı yerle bir olmuş.bak 14 günlük azra elden ele geçerken gözünden yaşlar patır patır dökülmüş.bak dün gülümseyen yunus bugün melek olmuş.için kanamadı mı duyunca.

bizi biz yapan bizi tek yürek yapan ta osmanlıdan bugüne 72 millet bir arada 7o milyon nüfusla aynı acıya sızlıyoruz görüyor musun.

düzenbazlar varsa düzen bozanlar varsa düzene dur diyemeyenlerden olduğunu bugün bir kez daha anla artık.annesin, anneyim ,anneyiz.sınır karakolunda vatanım için şehit düşen mehmetin annesiyim,askere evladını göndermemek için elinden gelen ne varsa yapan mehmetin annesiyim,isimsiz ezansız bir çukura atılan ölü bir mehmetin de annesiyim.

ve azranın da yunusun da...

açılımı elinize yüzünüze bulaştırmayın artık diyorum,açılımı diğerlerinin yüreklerini kanatan şovlara bürümeyin diyorum,açılımı iktidar hırsına alet etmeyin diyorum,açılımı destek yerine köstekle bulandırmayın diyorum.

içimdeki bin çeşit anne,sadece silah sussun istiyor.çünkü içimdeki pek çok anne siyasete aldırmıyor.çünkü içimdeki bir çok anne van'da enkazın altından gelecek kötü haberle yanıyor.

kimliği değil yuvası bugün derdi.taşın altında kalan hayatlarına ağlıyor.ve ağlıyorum ve ağlıyorsun.

çünkü ANNEYİZ değil mi?

*****
bir de şuraya http://vandepremi.com/
bunlar belki biraz daha iyi hissetirecek kendini sana.
Yorumlar

 1. Her kelimene katılıyorum can, o bin taneden biriyim, silahlar sussun..birlik zamanı eline yüzüne bulaştırmadan ama..

  YanıtlaSil
 2. Dilimde tüy bitti 1 haftadır kime barış dedimse taraflı olduğumu düşündü. Vietnam sendromu gibi bu biz çocuklarımızı ölüme veya öldürmeye yollamayacağız barış dense gelmez mi barış?
  Bence gelir hem de gümbür gümbür

  YanıtlaSil
 3. Eline yüreğine sağlık canım..

  YanıtlaSil
 4. Zor zamanda yaşıyoruz.. Zor zamanda yazıyoruz..

  YanıtlaSil
 5. OF kac gündür üzülüyorum gercekten Allah yardimcilari olsun insallah yardimlarimiz yerini bulur.

  YanıtlaSil
 6. offff sevgi off şimdi görüyorum yardımlar bile amaca uygun dağıtılmamış yağma edilmiş hemde ihtiyaç sahipleri tarafından bile değil.belediye başkan yardımcısı bile yağmalayanları ilk defa görüyoruz buranı insanı değil diyor içim yanıyor içim:(((((((((((((((((((

  YanıtlaSil
 7. Hepimiz anneyiz dün şehitlerle ağladık bugün depremzedelerle aynı yürekteyiz.Hep paylaşmaya hazırız ,ortak olmaya hazırız .Bütün olmamız yeterli...
  Allah hepsinin yardımcısı olsun , kış başlamadan çadırlar , prefabrikler kurulur umarım..Elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz umarım ortak olabilmişizdir :(((

  YanıtlaSil
 8. içleri kanayanlar avdrır mutlaka

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…