Ana içeriğe atla

ANNE OLMADAN ÖNCE KAFA YORMANIZ GEREKEN 10 ŞEY!!!


Ah  ah anne olmak ya da olmamak! Günümüz dünyasında asıl ve en acı sorunsal bu galiba. Gerisi detay sanki.İçine girmeden bilinmeyen,bir girdap gibi dalınca çıkılmayan, zaten tadına vardıkça çıkılmak istenmeyen gariplikler komedyası ; annelik yaşantısı!
Pek çok yerde duyduğunuz anneliğe ön hazırlık çalışmaları ve yığınla tavsiyeden farklı bir liste sunalım istedik.Üşenmedik ,erinmedik sizden önce biz kafa patlatıp 10 mühim mevzu bulduk.Buyurun okuyun;

Madde 1-Hazır mısın ? Öyle uzaktan elalemin yavrusunu sevip “kuzum seni yerim” nidaları yükseltmek kolay tabi. Kafan hazır mı ? Kendine güvenin geldi mi? Bir türlü karşılanmayan beklentilerin , kaygıların ,hüzünlerin  , artık  aman be,iş olacağına varır” noktasına taşıdı mı varlıklarını?

Madde 2;Sağlıklı mısın ? Çelik gibi bir vücut aramasak da yerden kaldırmakla  da uğraşmasınlar değil mi seni? “Ne var canım çocuk bakmakta “cümlesi kolayca dökülmesin dudaklarından. Bir de sen geç o annelerin yerine bakalım vücut direncin hangi seviyeye kadar  geçit verecek sana.

Madde 3;Seviyor seviliyor musun ? Safiyane bir aşk aramıyoruz elbette lakin sevmediğin bir adamdan çocuk sahibi olman ne kadar saçmaysa emin ol sevilmediğin halde o zat-ı muhteremden bebek edinmeye kalkman da o denli saçma.Ve unutma aşk çocukları her daim güzel olur ve pırıldayan gözlerle bakarlar dünyaya.

Yorumlar

 1. çok doğru mevzulara değinmişiniz

  YanıtlaSil
 2. Anne olmadan evvel okusaymışım "hazır değilim herhalde" derdim bu yazının üstüne :)
  Sevdiğin, sevildiğin bir eş, iyi kötü gelir, sağlıklı bir vücut, bir de şiddetli çocuk isteği yeter anne olmaya kanımca zira fayda var elbet yazdığın her bir maddeye kafa yormaya fakat gerek yok hepsini doğru cevaplamaya.

  İnsan kucağına alınca bambaşka bir insan oluyor sonuçta.

  YanıtlaSil
 3. sevgiii neredeydin 6 yıl önce, artık çok geeç :)))))

  YanıtlaSil
 4. hıımmmmm.....güzel olmuş. ama elini ateşe değdirmeden bilmiyor insan bence. ne zaman doğuyor o zaman aaaaaa bana hiç böyle anlatmamışlardı diyosun:) ama 2. çocuğu istiyormuyum? istiyoruummm:)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bursa Helvası nam-ı diğer Süt Helvası

blog kardeşliği dedik sarım gülüm kuzu sarması olduk.oradan mim buradan soru yağmuru derken iş Porselen Demlik Çay SaatiEtkinliğiolayına katmışlar beni,bir çoğunuza olduğu gibi.halbüse ben kendi kendime bağıran böğüren bir anne blogçuyum.ne anlarım yeme içme tarifi vermekten.kasıldım netekim.karnıma ağrılar girdi.

malum ben Bursada yaşıyorum.bu şehrin tüm medyatik tatlarının ötesinde bir tat var ki ben en çok ona vurgunum.kestane şekeriymiş,şeftaliymiş gözümde ondan daha düşük seviyededir.bu tat bursa helvası olarak da anılan Süt Helvası.
malzemeler az,her evde bulunur cinsten.ilk bakışta kazandibi yahut yalancı tavuk göğsü yav bu desenize değil .hatta hiç ilgisi bile yok tadına bakınca.deneyin,bakın derim nacizane.
Malzemeler * 200 gram tereyağı(margarin kullanmayın ) * 2 su bardağı un * 6 su bardağı süt(1 paket 1 litrelik süt + 1 bardak süt daha) * 3 su bardağı şeker * 1 paket vanilya
* üzerine serpip süslemek için iri kıyılmış fındık


ben resimler üzerinden anlatma yoluna gideceğim.hem daha a…

2 kardeş arasındaki yaş farkı kaç olsa???

bu konu öyle böyle değil hepimizin derdi 
bu konu annelerin ortak derdi.

İKİ YILDAN AZ YAŞ FARKI OLANLAR 
Çocuk gelişimi  uzmanlarının genel kanısı 2 yaş ara sayesinde çocuklar, çoğunlukla, arkadaş gibi büyürler. Kavga ettiklerinde bile, yaş yakınlığının verdiği hissi kabuller sayesinde, dışarıda da birlikte hareket ederler; oyun arkadaşı olmanın güvenli bir kabulü vardır. 2 yaşından daha küçük çocuklar, minik kardeşlerini kıskanmaya meyilli değillerdir. bu yaşlardaki çocuklar aile içi dinamiklerden bi haberdirler desek doğru olur bu nedenle aile içindeki değişimi fark edemezler. Ayrıca birbirlerine yakın yaşlardaki çocukları eğlendirmek ve zapt etmek çok daha kolaydır. İki yıl içinde, iki tane çocuğa anne baba olmak, olumlu tarafından bakarsanız evliliğiniz için belki de iyi olabilir. Böylesi bir durum açıkçası yoğun bakım ve ilgi gerektirir. Tek çocuk söz konusu olduğunda, sıklıkla rastlanan ve gözlenen anne, bebeği ile meşgul olurken, babanın “nasıl olsa annesi değil mi halleder” mantığıyla bir kenara…

Biricik Gelinime Mektup

canım gelinim;
seni şimdiden özledim.ne kadar şanslısın ki böylesi çatlak,patlak ,yusyuvarlak bir kayınvalide sahibisin.umarım senle tanışıncaya kadar dairesel ölçülerimi keskinleştirmiş oldukça kemiksi bir yapıya kavuşmuş olurum.yok eğer hala üç iks larç bir hal görürsen bünyemde sakın yüzüme vurmayasın zira bu benim barışmaya çalışıp ta bir türlü uzlaşamadığım tek uyuz yanımdır.

umarım sarı saçlı ve kahverengi gözlüsündür.eğer değilsen en acilinden röfle yaptırmanı umuyorum.malumun üzere oğlum kendisi çiğ bir sarı oğlan olmasına rağmen saplantı derecesinde sarışın hastası.şükür ki yapay sarışınlığa da prim veriyor.es kaza sarışın olup da bir anda saçını kızıl mızıl yapayım demeyesin.kapının önüne konman an meselesidir.şahsen bu mealde kovulmanın eşiğine gelmiş bir ana olarak,bu sana naçizane bir dost uyarısıdır:)))

güzel gelinim;oğlumu sevip aşık olmak gibi bir gaflete düştüğünün farkındayım.ee napalım gönül bu tabi ota da mota da hesabı:)kaşına mı gözüne mi hayran kaldın bilemiyorum a…