Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Şubat, 2011 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

"Hastalık hissedilir de, sağlık hissedilmez." Thomas Fuller

bu abuk subuk hastalığım beni terketmemekte ısrarlı.hani dünya döner sen dönersin öyle bir güzel haldeyim.çekilinn uleeeynn,var mı bana yan bakan:)

küçükken ilkokul sıralarıydı sanırım,bir garip oyun oynardık.3-5 kız kolkala girer "çekilin yoldan geliyor kaptan,önümüze gelene bir tekme" filan diye bağrışarak tüm bahçeyi dolanırdık.ne komikmişiz ya.

evdeki birkaç grip ilacını içip içmeme arasında gitgel yaparken ,yok artık dayanamıyorum dr a gidelim dedim.zaten ayşenin de kilo-boy takip vakti gelmişti.

kızım olsun diye pek bir meraklanmıştım ama kız milletinin elli tane süsü olduğunu unutmuşum.giydirirken üstünü çorabını ayrı, şapkasını ayrı, ayakkabısını ayrı giydiremiyorum.yok içim elvermiyor.oğlan küçükken bu kadar titizlendiğimi hatırlamıyorum.be kadın zaten son nefesini verdin vericen ,pembeyle sarı giydirsen ne olur.yok olmaz.manyaklar gibi uğraştım karman çorman dolabın içinde.son günlerde neredeyse hiç bir eşyayı şurdan alıp şuraya koyamadığım için ev cingan pazarının or…

hasta hasta çorbası bile yok tasta

ayy çok hastayım.yazacak milyon tane mevzum var ama benim halim yok.önce oğlan getirdi grip midir üşütme midir ne zıkkımsa.o atlattı sayılır şimdi ben dökülüyorum.ahhhh bir nane-limon yapanım olsa,ahhh bir tarhana pişirenim olsa.yetişin dostlaar.

acınaklı şarkılar koyasım var.halim de budur mecalim de.ben gider.kızı uyutmayı becerebilirsem ben de uyuyacağım.yoksa gebereceğim.bir terliyorum bir soğuyorum çünkü.


pozuna kurban olurum senin

dün şekerparem bir pozlar verdi bir pozlar .büyüyor mu ne kuzum.post yapayım da genç kız olunca görsün cimcimeliğini dedim.önce ayaklar:)

devamı da burada:)


 selammm :))

burası balkon gibi yaa:)


ayy çok eğlenceli burasıı:))


sence de öyle değil mi anne:))


gözüm dalıyor anne ,yine mi misafir gelecek öff yaa:)ışık nerden geliyor,o güneş mi anne:)


eveet güneşmiş:))

2 gündür yoktum, siz nerelerdeydiniz

bu ne biçim başlık diyenlere duyrulur,özledim ya hiç bakamayınca.sanki evime uğramamışım,komşularımın hatrını sormamışım gibi hissettim.

2 gündür hummalı telaşlar içindeydim ben.misafirlerim gelecekti ve evi ..ok götürüyordu tabiri caizse.eşimin büyük yardımlarıyla-cam silme,yerleri köşe bucak süpürme gibi-üstesinden geldim.bugün öğlen hepsini ağırladım.iş yerinden olduğu için gelenlerin hepsi ancak öğle arasında 2 saat kadar kalabildiler.iyi ki gelmişler ,beni öyle motive ettiler ki sormayın.zayıflamışım,güzelleşmişim,yüzüme bir canlılık bir ışıltı gelmiş ,saçım harika olmuşmuş ayyyy.bu gazla marsa bile uçarım alimallah:)
saç demişken aa unuttum yazmayı kaldı öylece.röfle yaptırdım şekerler.çook güzel oldu.aman bu ne şımarık bir hatun diyenlerinize bittek şunu derim;aylardır bir evin içine kısılı kalmış zavallı ben artık saçlarımdaki beyazlardan kaçmak ve yüzümdeki o mutsuz ifadeyle karşılaşmamak için aynalara küsmüş,ağlak biri olmuştum.bir saç insanı bu kadar mı hayata döndürür.evet d…

bir mimdir iki mimdir üç mimdir loo:))

bursalı blogger birdy mimlemiş beni,çok şirinmiş sorular teşekkür ederim şekercim.
1.Gün içinde, eğer gerçekleşirse şok geçireceğin şey? katıldığım bin milyon avm çekilişinden birisinin bana vurması ev yahut araba çıkması:)
2.Gördüğün zaman, eğer almazsam uyuyamam dediğin şey? tamm bedenime uyan,göbeğimi,kol kalınlığımı ,göğüs ölçümü hiiçç belli etmeyecek bir siyah elbise
3.Uğruna diyetini bir kalemde bozduğun şey? çaklıt:)
4.Uğurun var mı, uğurun? uğur simgem yok,duaya sığınırım. 
5.Kendine en yakıştırdığın renk? saçımda mı kesinlikle sarı,kıyafette pembe
6.En sevdiğin takın? küpe ve yüzük severim.gümüş olmalı .
7.Takıntın? düşündüm bulamadım.hi hooo obsesif değilmişim.ne güsell
8.Bavulum çoktan hazır, gitmek istediğim şehir, ülke? istanbul.her zaman,her an sadece istanbula gitmek istiyorum:(
9.Ben bu şarkıyı duyunca şakırım? çok var yaaa.hımm selami şahinden özledimm gelsinn
10.Solunda ne var? oğlumun tırı:)
ben deee son 10 izleyicimi mimliyorum.bir değişiklik olsun bu sefer.isimler; tatesal selhun neval öz…

yalnız anne çaresizliğin daniskasıdır

gıcık bir yazı olacak bu.ağlayan inleyen mızırdanan bir yazı.kendime zaman ayıramayışımın ,çoluk-çocuk üzerime üzerime gelmelerinin yazısı.


1 haftadır sinemaya gitme planı yapıyordum.tek başıma değil tabi nerede o lüks.oğlumu karmaşık mıdır sarmaşık mıdır işte ona götürme planı.evimizin direği,ocağımızı tüttüren insan yani koncam.şu gün olmaz bugün ,bugün olmaz şu gün diyerek erteletti durdu.sebep de ne.spora başladı kendileri.artık daha zinde olmalıymış,kendine bakmalıymış.iyice hamlamışmışşşş.beni fıtık edecek.zaten bel fıtığım var.daha neremi rezil edeyim bilmem ki.
"ee ya ben" dedim.
"nolmuş sana" dedi.
"asıl benim ihtiyacım yok mu" dedim
"yüzünü kıza çevirip o varken nasıl olacak hıımm"demez mi.
kıyameti kopartmakla,sükut etmek arasında epeyce bir nefs mücadelesi ettim.ve ben ki cadının önde gideni ,sustum,yutkundum,odadan çıktım gittim.
ertesi gün alnımın orta yerinde 2 salak sivilce bana gülümsüyordu.artı olarak 3 gündür dinmez şekilde başım ağr…

tüket tüket tüket; hayat bundan ibaret

sistem diyor ki;alın hep alın tüketin yiyin bitirin hatta bitirmenize gerek yok bitmeden de gidin alın gelin tüketin .her daim çark dönsün.çarkın işleyişi sizin sorgulamadan tüketiminize bağlı.gözünüzü kapatın ve vazifenizi yapın.anneyseniz önce çocuklar.en güzel en şirin en sağlıklı onlar olmalı.ay geçmeden kılığını kıyafetini yenileyin 3-5 yetmez 50 tane body alın .20 tane patik,marka kabanlar ,en gösterişli olanlar.cebinizde yoksa kredi kartınızı yoklayın.para dediğin nedir ki.hooop anında bankalar elinizin ucunda.

sistem diyor ki;
organik ürün tüketin.organik pamuktan giysiler,organik tarımdan yiyecekler temin edin.

uht süt içmeyin.içseniz de bir halta yaramaz.gidin bulun buluşturun ineğin cinsi hollanda olsun dikkat edin. taze süt alın.olmadı 1-2 günde bozulan sütlerden temin ediverin.arayın tarayın,cehennemin dibine de girse o sütleri satan marketi bulun.

market yoğurdu yemeyin.zıkkımın kökünü yiyin.oturun evde yapın.salak gibi gidip mayasını market yoğurdundan yapmayın.köy yoğurdu …

bu aralar ev halimiz

tatil eğlenceli geçiyor üstelik genellikle evde olmamıza rağmen.oğluşum ilk başlarda çok hızlı okudu kitapları şimdi yavaşladı ancak 6. kitabını bitirebildi.olsun okusun da.biraz üzgündü kaç gündür.komşumuzun oğluyla bir türlü görüşemediler.nihayet dün bir araya geldiler.
biz çok şanslıyız binada 2 daireyiz.onların da bir oğlu var oğlumdan 1 yaş küçük.üstelik karı-koca ikisi de sınıf öğretmeni.dertsiz tasasız bir komşuculuk bizimkisi.bir gün bizimki yukarıda bir gün onlarınki aşağıda.
ayşe ezgimin düzeni bozuldu yine.abisi evde olunca ses-gürültü seviyesi max oldu çünkü.akşamları yatma saatimiz de ileri kayınca yine guguk kuşu gibi gece yarıları ötmeye başladı minik kızım.tatil bitince düzenimize döneriz umarım.