26 Haziran 2012 Salı

bakalım, gülelim, düşünelim dedim

facebook dehşet bir medya aracı oldu hepimizin malumu.söylenecek bir yığın sözünüz mü var paylaşın facete ulaşın yüzlerce kişiye.salt düz cümlelerden ziyade emek verilerek hazırlanmış çerçeveli resimli envai çeşit mesaj emrinize amade.

günlük paylaşımlarda kalan arşivleyemediğimiz ama çokça beğenip vay be dediğimiz vurucu sözleri buraya taşımak istedim.

bakalım,anlayalım ,düşünelim gülelim diye...

23 Haziran 2012 Cumartesi

Bir Çığlık Okuyacaksınız!!!

      "Yazılan yorumlarda bana “sen kimsin ki” diyenlere benim de sorma hakkım olmalı değil mi? Ben o uçakta senelerin verdiği soğukkanlılıkla her şartta yolcular için uğraşacak olan, gerektiğinde itfaiyeci, bomba uzmanı, polis, doktor, hemşire, ebe, izci, asker, cankurtaran, barmen, aşçı,  garson, porter, o an neye ihtiyacin varsa ben oyum! Peki ya sen kimsin?"


Alıntıladığım bu paragraf altta linkini verdiğim yazıdan bir bölüm.eğer bir kadınsanız hele de çalışan bir kadınsanız yok yok sırf bu ülkede yaşayan vicdanı sızlayabilen insanlardansanız lütfen bir göz atın.

http://www.soldefter.com/2012/06/15/thy-kabin-amirinden-ciglik/

Linkteki yazıya istinaden yazdığım yorum da şöyle;


hıçkırıklar içinde kaldım okurken bir kadın ve bir anne olmamın verdiği iç burukluğuyla.bunların ötesinde bir devlet memuresi olup ne denli rahat bir iş hayatım varmış dedirttiniz bana.
görevi başında bir memura hakaret etmek bile 6 ay hapis cezasından başlarken sizin bunca çok darp şiddet sözel ve eylemsel tacize savunmasız bırakılmanıza koca bir yuh dedim.
insanlar onurlarına yaraşır yaşam ve iş hayatını yıllar önce sanayi devrimi sürecinde sorgulayıp bir yığın haklar kazanırken siz 2012 yılında bunca saçmalığa maruz kalıyorsunuz ya inanılır şey değil.
ben çocuğum hasta olduğunda başında durabilmek için memur oldum.ben eşim akşam benden önce eve gelmesin, soğuk bir yuva izlenimi oluşmasın diye memur oldum.çocuklarıma anne olabilmek ,istedikleri zaman beni yanlarında bulabilmeleri için memur oldum.başka hiç bir sektörde hiç bir iş kolunda insan-kadın yerine koyulmayacağımı hissettiğim için memur oldum.bunları yazarken hicap duyuyorum.
aldığınız ücreti eleştirenlerin kapasiteleri sözlerinden besbelli.sizler kendinizi bize anlatın.biz ulus olarak pek kalın kafalıyız geç anlarız.lütfen medyayı kullanın.lütfen sizi algılama güçlüğü içindeki üç kuruş paraya 1 ay çabalayan insanlara da anlatın.yaptığınız işi sadece “2 viski bir sandviç getirmek” olarak bilen tüm insanlara ayrıntısıyla söyleyin.
biz okumuş ,eli klavye tutan kesimi bile bunca yetenek ve bilgi donanımlı kişiler olduğunuzdan bihaberiz:(
sizi seviyoruz ,sizi destekliyoruz,hakkettiğiniz tüm haklara bir an önce kavuşmanızı canı gönülden diliyoruz…

Ya siz dostlar ya siz???

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...