30 Mart 2012 Cuma

ANNE OLMADAN ÖNCE KAFA YORMANIZ GEREKEN 10 ŞEY!!!


Ah  ah anne olmak ya da olmamak! Günümüz dünyasında asıl ve en acı sorunsal bu galiba. Gerisi detay sanki.İçine girmeden bilinmeyen,bir girdap gibi dalınca çıkılmayan, zaten tadına vardıkça çıkılmak istenmeyen gariplikler komedyası ; annelik yaşantısı!
Pek çok yerde duyduğunuz anneliğe ön hazırlık çalışmaları ve yığınla tavsiyeden farklı bir liste sunalım istedik.Üşenmedik ,erinmedik sizden önce biz kafa patlatıp 10 mühim mevzu bulduk.Buyurun okuyun;

Madde 1-Hazır mısın ? Öyle uzaktan elalemin yavrusunu sevip “kuzum seni yerim” nidaları yükseltmek kolay tabi. Kafan hazır mı ? Kendine güvenin geldi mi? Bir türlü karşılanmayan beklentilerin , kaygıların ,hüzünlerin  , artık  aman be,iş olacağına varır” noktasına taşıdı mı varlıklarını?

Madde 2;Sağlıklı mısın ? Çelik gibi bir vücut aramasak da yerden kaldırmakla  da uğraşmasınlar değil mi seni? “Ne var canım çocuk bakmakta “cümlesi kolayca dökülmesin dudaklarından. Bir de sen geç o annelerin yerine bakalım vücut direncin hangi seviyeye kadar  geçit verecek sana.

Madde 3;Seviyor seviliyor musun ? Safiyane bir aşk aramıyoruz elbette lakin sevmediğin bir adamdan çocuk sahibi olman ne kadar saçmaysa emin ol sevilmediğin halde o zat-ı muhteremden bebek edinmeye kalkman da o denli saçma.Ve unutma aşk çocukları her daim güzel olur ve pırıldayan gözlerle bakarlar dünyaya.

4 yorum:

 1. çok doğru mevzulara değinmişiniz

  YanıtlaSil
 2. Anne olmadan evvel okusaymışım "hazır değilim herhalde" derdim bu yazının üstüne :)
  Sevdiğin, sevildiğin bir eş, iyi kötü gelir, sağlıklı bir vücut, bir de şiddetli çocuk isteği yeter anne olmaya kanımca zira fayda var elbet yazdığın her bir maddeye kafa yormaya fakat gerek yok hepsini doğru cevaplamaya.

  İnsan kucağına alınca bambaşka bir insan oluyor sonuçta.

  YanıtlaSil
 3. sevgiii neredeydin 6 yıl önce, artık çok geeç :)))))

  YanıtlaSil
 4. hıımmmmm.....güzel olmuş. ama elini ateşe değdirmeden bilmiyor insan bence. ne zaman doğuyor o zaman aaaaaa bana hiç böyle anlatmamışlardı diyosun:) ama 2. çocuğu istiyormuyum? istiyoruummm:)

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...