25 Ekim 2011 Salı

Bak Deprem Ne Diyor

dır dır vır vır etme zamanı değil.bahane bulma,gözünün üstünde kaş var deme zamanıysa hiç değil.

ülkemiz kötü sarsıcı bir süreçten geçiyor.neye ağlayacağımızı gerçekten şaşırdık.

acıların çaprazlama olması bir şeyler anlatıyor görebiliyor musun?ırkçılıkla saldırganlıkla yola çıkanların cürüm kadar yer yaktığını aslolanın "millet" olduğunu bir kez daha ayırdedebildin mi?

çok ağladık çok bağırdık çok kızdık daha dün.ve o sinir buhranıyla gözümüz görmedi en canımızdan olanı aynı kefeye koyduğumuzu zalimlerle.bu kin bu öfke değil miydi istenen .oyun mu bu yoksa demek için geç kalmadın mı.

bak canının bağrı yerle bir olmuş.bak 14 günlük azra elden ele geçerken gözünden yaşlar patır patır dökülmüş.bak dün gülümseyen yunus bugün melek olmuş.için kanamadı mı duyunca.

bizi biz yapan bizi tek yürek yapan ta osmanlıdan bugüne 72 millet bir arada 7o milyon nüfusla aynı acıya sızlıyoruz görüyor musun.

düzenbazlar varsa düzen bozanlar varsa düzene dur diyemeyenlerden olduğunu bugün bir kez daha anla artık.annesin, anneyim ,anneyiz.sınır karakolunda vatanım için şehit düşen mehmetin annesiyim,askere evladını göndermemek için elinden gelen ne varsa yapan mehmetin annesiyim,isimsiz ezansız bir çukura atılan ölü bir mehmetin de annesiyim.

ve azranın da yunusun da...

açılımı elinize yüzünüze bulaştırmayın artık diyorum,açılımı diğerlerinin yüreklerini kanatan şovlara bürümeyin diyorum,açılımı iktidar hırsına alet etmeyin diyorum,açılımı destek yerine köstekle bulandırmayın diyorum.

içimdeki bin çeşit anne,sadece silah sussun istiyor.çünkü içimdeki pek çok anne siyasete aldırmıyor.çünkü içimdeki bir çok anne van'da enkazın altından gelecek kötü haberle yanıyor.

kimliği değil yuvası bugün derdi.taşın altında kalan hayatlarına ağlıyor.ve ağlıyorum ve ağlıyorsun.

çünkü ANNEYİZ değil mi?

*****
bir de şuraya http://vandepremi.com/
bunlar belki biraz daha iyi hissetirecek kendini sana.
9 yorum:

 1. Her kelimene katılıyorum can, o bin taneden biriyim, silahlar sussun..birlik zamanı eline yüzüne bulaştırmadan ama..

  YanıtlaSil
 2. Dilimde tüy bitti 1 haftadır kime barış dedimse taraflı olduğumu düşündü. Vietnam sendromu gibi bu biz çocuklarımızı ölüme veya öldürmeye yollamayacağız barış dense gelmez mi barış?
  Bence gelir hem de gümbür gümbür

  YanıtlaSil
 3. Eline yüreğine sağlık canım..

  YanıtlaSil
 4. Zor zamanda yaşıyoruz.. Zor zamanda yazıyoruz..

  YanıtlaSil
 5. OF kac gündür üzülüyorum gercekten Allah yardimcilari olsun insallah yardimlarimiz yerini bulur.

  YanıtlaSil
 6. offff sevgi off şimdi görüyorum yardımlar bile amaca uygun dağıtılmamış yağma edilmiş hemde ihtiyaç sahipleri tarafından bile değil.belediye başkan yardımcısı bile yağmalayanları ilk defa görüyoruz buranı insanı değil diyor içim yanıyor içim:(((((((((((((((((((

  YanıtlaSil
 7. Hepimiz anneyiz dün şehitlerle ağladık bugün depremzedelerle aynı yürekteyiz.Hep paylaşmaya hazırız ,ortak olmaya hazırız .Bütün olmamız yeterli...
  Allah hepsinin yardımcısı olsun , kış başlamadan çadırlar , prefabrikler kurulur umarım..Elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz umarım ortak olabilmişizdir :(((

  YanıtlaSil
 8. içleri kanayanlar avdrır mutlaka

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...