8 Haziran 2011 Çarşamba

he he heyyyttt

bugünkü mevzumuz havaların ısınması mukabilinde bende gerçekleşen sinir minir katsayısı oranlarının tanjant kotanjant hesabı:))

tamam biliyorum çok ağladım çok zırladım.güneş dedim sıcak dedim.geldi nihayet.amma ve lakin bursa sıcağı bursa nemi bursa terenennisi beni fena zorlamaya başladı.zaten kilo-boy oranım tüm vücut kitle endekslerini zorlayacak hatta ters yüz edecek kadar dehşet noktalara tekabül etmişken ben yurdum sıcağına nasıl dayanacağım bilemiyorum.

kan ter gözyaşı üçlemesiyle evi adamlık bir hale sokmak ve bilumum pasta,börek ,salata güzelliklerini arkadaşıma sunmak azmiyle blog alemine bir nevi sırtımı dönmüş bulunmaktayım farkındayım.lakin gelecek olan hatun da blogger camiasının nadide çiçeklerinden olduğu üçündür ki bir nevi relaxım:))o hatun bu hatun:)

bugün de yazı yazma niyetiyle bakınmamıştım buralara lakin sedo kızın mimi beni olduğum yere mimledi.dur ya dedim tam sırası açılayım rahatlayayım.

mimimizin konusu_3 tane mi yazdım döndüm bir daha baktım doğru yazmışım_ nelere gıcık olursunuz.ayy güzelim gıcık benim soyadım:))))bilmiyor tabi ,öğrenecek.ne demişler zamanla her şey:)

*oğlanın bana kafa tutmasına gıcık oluyorum.daha şimdiden derdi boyundan büyük sıpanın.

*her seferinde hangi mevzu olursa olsun koca kişisinin "ben biliyordum böyle olacağını"diyerek tahmin ettiği ne varsa aynısıyla zuhur etmesine gıcıklığı bırak ifrit oluyorum.

*kızın geceleri 4 -10 sayı aralığında değişen uyanma miktarına deli oluyorum.

*çarşı pazar ünlü ünsüz bin tane mağaza dolaşıp ta kendime giyecek "insan onuruna yaraşır"kıyafet bulamayışıma gıcık oluyorum.

*bursaspora fena halde gıcık oluyorum.ömrü hayatlarında görecekleri tek şampiyonluk bu olmasına rağmen hala havalarının bin beş yüz oluşuna fıttırıyorum.

*kafamda,beynimde,yüreğimde hiç sindiremediğim dandik dundik bir işim olduğu için gıcık ötesi oluyor bundan ayrı düşünürsem memur oluşuma hayran oluyorum.

*nasılsa okumuyorlar diyerek şefime,saymanıma acayip şekilde gıcık olduğumu özgürce belirtmek istiyorum.
onlar ki kadın ve anne olmalarına rağmen hamileliğim boyunca kusma nöbeti geçirmemi anlamazdan gelip "biz de hamilelik geçirdik biz de doğurduk" deyişlerini hiiiç unutmuyorum.

*marka manyağı kadınların nasıl olup ta kocaları tarafından ilahe gibi görülebildiklerini anlayamayıp ,üç kuruş daha az harcamak için indirim mindirim takip eden zavallı ben kişisine koncamın "parayı ne kadar zor kazanıyoruz,bak ben savurganlık ediyor muyum"deyişine gıcık oluyorum.

*oturduğum evin yatak odasında son 2 yıldır peydah olan rutubet kokusu ve desenlerinin varlığına ,onları yok etmek için harcadığım beyhude zamana gıcık oluyorum.bu evden çıkamayışıma sebep olan nedenlere de bilahare uyuz oluyorum.ve inşallah bu senem son diyorum.

*yine nasılsa okumuyor ohh diyerek çok bilmiş,uyuz gülüşlü adı bende saklı bir hatuna acayip gıcık olduğumu bilhassa belirtmek istiyorum.

*sevdiğim,tam kafamın uyuştuğu tip ve modelde insanlarla ne hikmetse hep bambaşka şehir hatta ülkelerde yaşıyor olmamıza gıcık oluyorum.

*veee en çok kendime gıcık oluyorum esasen.çok konuşkan olmama,aklıma geleni dilimden bir anda çıkarıvermeme,kimseye eyvallahımın olmayışına,gördüğüm ne kadar hata varsa lönk diye karşımdakini kıra kıra yüzüne haykırmaya,her söze verilecek bir cevabım oluşuna,kır dizini az sus otur diyenlere aldırış etmeyişime,sıklıkla oğlumun kalbini kırışıma ve yine sıklıkla koncama sardırışıma fazlasıyla gıcık o-lu-yo-rummm:((

her kim ki gıcıklık mimini alıp beğene
o kişidir ki tarafımdan mimlene:))

18 yorum:

 1. BU MİM SENİN YARANA BASMIŞ GALİBA SEVGİ
  NEYDİYEYİM HEPSİ OLMASA DA BİR KISMI EN KISA ZAMANDA SENİ GICIK ETMEKTEN VAZGEÇER MESELA EN ÖNEMLİSİ EVİN DEĞİŞSİN BAK BUGUN SENİN İÇİN DUA EDECEĞİM :=)

  YanıtlaSil
 2. "GICIK OLMA,GICIK ET"
  tuttum bunu oyea

  YanıtlaSil
 3. aynen beni tarif ettin

  YanıtlaSil
 4. umarım okumuyolardır 3 ü de mühim şahsiyetler -şef-sayman-elti :)))

  YanıtlaSil
 5. hey Allah'ım yaaaa...ben sana dışarıda görüşelim demiştim...niye kendini paralıyon arkadaşım...aşkolsun....

  YanıtlaSil
 6. şerife et duanı en yüreklisinden olsun.öperim.

  sedo;ben de o yea yı tuttum:)

  YanıtlaSil
 7. adsız;yaw kimsin nesin insan ad mad bir şey yazar sonuna.al işte bir gıcıklık mevzu daha:)

  YanıtlaSil
 8. adsız;yaw kimsin nesin insan ad mad bir şey yazar sonuna.al işte bir gıcıklık mevzu daha:)

  YanıtlaSil
 9. İnsan kendine gıcık olur mu, olabilir. Senin gıcık yazının son parağrafı uyarıcı da oldu. Men de kendi kendime "Ey zorlu nefs diz çök önümde!.." dememe rağmen nefsime söz geçiremediğime gıcık oluyorum...

  YanıtlaSil
 10. anne kaleminden;okusunlar problem değil.yüzlerine de buna yakın sözler sarfetmişliğim vardır vakti zamanında:)

  dilek;yazımı bir daha okudum hakikaten alınacağın şekilde yazmış bulunmuşum.ama hiç ilgisi yok.ben sadece sıcaktan bunaldığımı ifade etmeye çalışmıştım.kan-ter-gözyaşı bahsi tamamen güneşin ve bu gıcık evin beni eritmesinden kaynaklı.senle hiç ilgisi yok.ay nolur alınma şekerim.

  YanıtlaSil
 11. prof;nefse söz geçiren pek az kul var fani dünyada.zaten nefs niye var,ona uyanların günahları artsın gidecek mekanları belli olsun diye değil mi.Allah cennetiyle ödüllendirsin ,nefsiyle terbiye etmesin inşallah kimseyi.amiiin.

  YanıtlaSil
 12. Canım inşallah en yakın zamanda evini değiştirip bir gıcıklıktan kurtulursun:)Ne güzel yapmışsınız da buluşmuşsunuz muhabbetiniz bol olsun:)

  YanıtlaSil
 13. :))) Komik kadinsin vesselam :)

  YanıtlaSil
 14. Oyy kıyamam sana gıcıklık abidem...Ne çok şey içini şişirmiş öyle.Atla gel İstanbul'a bak gıcıklık mıcıklık kalacak mı ?

  YanıtlaSil
 15. Bismillah ile...
  Yazınızı büyük keyifle okudum. Yorumlarınızdan birinde nefs niye var'a verdiğiniz cevaba değinip kaçasım geldi :)
  ''zaten nefs niye var,ona uyanların günahları artsın gidecek mekanları belli olsun diye değil mi.'' demişsiniz. Nefs ona uyanların günahları artsın diye yoktur. Böyle bir hedefi yoktur. Nefs haram ve helal ayırt etmeyen istekler bütünüdür. Sadece siyah ve beyazı ayrıştırıcıdır. Hatta tam tersi dahi söylenebiliyor. Nefs insanın derecesinin yükselmesi için var. Aslında derin ve uzunlamasına konu. 3 cümle ile anlatılacak hal değil. Bu açıdan değinimsi bir hareket yapabildim sadece...
  Hakkınızı helal ediniz .... by_hic

  YanıtlaSil
 16. Bu arada...
  Bursa'nın sıcağından söz etmişsiniz. Bursa benim büyüdüğüm ve Üniversite hariç tüm okullarımı bitirdiğim ve dahi +5 yıl çaşıltığım şehir. Ben de Bursa'yı sıcak varsayardım eskiden... Ne zaman ki egeye uzandı hayatım anladım ki Bursa pek bi serinmiş :))
  Hayırda kalın :)

  YanıtlaSil
 17. sloganı tuttum.

  ama etrafta bu kadar etken varken gıcık olmamak elde mi? hayır
  GICIKLAR

  YanıtlaSil
 18. oh be, rahatlamışsındır şimdi! Numaralandırsaydın da hangi gıcık olma durumlarının aynından bende de var diseydim :) aman yine şükür halimize

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...