18 Nisan 2011 Pazartesi

gezenti:)


arkada Ulucami,öndekiyse özlemiş gezentiyi:)
 cumartesi en nihayetinde freedom diye naralara atabileceğim nadir nadide bir gündü benim için.çarşı pazar gezentisi yapmak,çoluk çocuğu baştan şööölee babalarına doğru atmak için en bi uygun gündü.hava pek tat vermese de attım kendimi caddelere.

cuma gününden hayli kızgındım koca kişisine.yok efendim alışveriş arabasının altına niye tuvalet kağıtlarını ve havlu kağıtları dizmişim.yok efendim onlar ezilmez miymiş.hiç o düzenlerken bakmamışmıymışım.beyefendiye yardım edelim dedik suçlu olduk.en az 3 ay yetecek kadar kağıt ve türevleri alma konusunda bir numaradır kendileri.sığmadı koca alışveriş arabasına.hırsını benden çıkartıyor.astım tabi suratı.eve geldik.akşam oldu.mutfaktan çay almaya gitti bu kez.şangır şungur çat patt.ama ne gürültü.sanki tüm mutfak dolapları aşağı inmiş.ona bir şey oldu sandım,koşarak gittim.
*canım iyi misin,sana bir şey olmadı ya(iyi niyet binbeşyüz bende.ödüm patladı çünkü)
/ya anlamıyorum seni sevgi,bu zıkkımın bu arada yıllardır ne işi var.senin hiç mi elin takılmıyor.niye duruyor bu burada.(kastettiği zımbırtı kupaları astığım ayaklı ahşap bir raf.hemen üzerinde elektik düğmesi var.dikkat etmek gerekiyor her seferinde aslında:))
*takılıyor evet ama 4 senedir bunların hiçbirini düşürüp kırmamıştım.
/öff tamam ya ,öff ya
dedi:)

küskünlüğüm 2 kat arttı.astım yüzümü,ertesi gün de konuşmayacaktım.lakin hadi sen bugün gez dolaş deyince yumuşadım.zaten küs de duramam.yılışık bir yanım vardır hep.iş hayatımda dahi beceremem.bağırıp çağırdığım insanlardan bile gönüllerini kazanma yoluna giderim.garip bir huy benimkisi.

velhasılı kelam gezenti sitare,Bursayı gezdi 4 saat.ama akıl hep evde.kızı düşündüm,oğlan okulla beraber bursa planetaryumunu görmeye gitmişti,en azından onu da düşünme derdinden kurtuldum.akıl minişte olunca çarşı pazarı sırf onun için gezmiş gibi oldum.şirin ve uygun fiyatlı ne gördüysem gerekli ihtiyaçlarını alıverdim bu sayede.iyi de oldu.avmlerde fahiş fiyatla satılan nice giyim eşyası merkez çarşılarda çok daha uygun aslında.hem kaç ay giyebiliyorlar ki aldıklarımızı.daha genç bir kızken duyup hiç unutmadığım bir sözü vardı yaşlı bir teyzenin"çocuğun yediği helal giydiği haramdır" derdi.o hep aklımın köşesine yer etmiş olacak ki yeme-içme mevzunda bonkör giysi konusunda cimri oldum hep çocuklarıma.

cumartesiden resimler altta.hava güneşli olsaydı daha çok çekecektim.içimden bu kadarı geldi.pişman da oldum hani.neyse bakalım.belki bir daha ki sefere.


BURSA ULUCAMİgelin olasım geldiii

bu elbiseye bayıldım


6 aylık bebek bunu nasıl giyer aklım almadı yani:)


sarı laleler çektim bursaa çarşılarındaaann


11 yorum:

 1. gez şekerim benim yerimede gez güzelim Bursa'yı....valla özellikle tekstil konusunda Bursa'dan ucuz bi şehir görmedim.her yaz valiz valiz toplayıp geliyorum....
  Ps..bu arada erkeklerin, bizim hiiiç takılmadığımız yerlere takılıp bide kamyonla laf etmeleri genetik bence...hem dikkatsizler hemde bize söyleniyolar...

  YanıtlaSil
 2. canımm ya,özlersin sen tabi.gel tepe tepe kullan pardon gez bursanı.ay ben sevmiyorum bu şehri ya.

  YanıtlaSil
 3. bursalıların süsülü olduğu ,vitrinlerden belli.
  ama yalnız da gezilmezki,kanka ya da erkekin olacak kolunda

  YanıtlaSil
 4. arada yalnız başına olmak iyi geliyor,hem yalnız kalana hemde yalnız kalmış olana:)

  YanıtlaSil
 5. yazık bize ya bende küstüm dün akşam yine barıştım :)niye hep flört dönemi gibi olmuyor ama:)
  iyi senin ki yine gezmeye çıkman için ortam yartmış.Nedense bizim kide benim hiiiiiiiiiiiiççççç sakınca görmedğim şeyleri alır eline bunu nasıl kullanıyon bu nedir böyle diye vır vır eder durur bazen(bazen diyorum malum durumumuzz şua nlık iyi:))
  ooohhhhh sefan olsun canım benim gez gez bende şöyle eminönüne atsam kendimi:)

  YanıtlaSil
 6. Lalelerden bir buket Ankara ya isterim, iyi güzel gezilmiş, koca kısmısı da işte idare ister idare:))

  YanıtlaSil
 7. Ohh sefan olsun canım benim:)Laleler çok güzel bayıldım renklerine:)

  YanıtlaSil
 8. İyi yapmışsın , baya moral ve enerji olmuştur sana...Güzel mekanlarmış Ş:)

  YanıtlaSil
 9. Sevgiiii....kızım o ne güzel bir poz öyle...artiz gibi çıkmışsın vallahi...

  YanıtlaSil
 10. neval;çook süslüler,ay bi ev gezmesi kıyafetleri var.ıyyykk diyorum bazen:)güzelim bursada kankam yok.herkes kendi aleminde:(

  ayşen;kesinlikle iyi geldi.sık sık yapayım bunu

  sezobigom;olmuyor flört gibi yok bitti.bin tane dünya derdi yedi bitirdi bizi.eminönü deme demeee.asıl ist umu gezmeliydim benimn elin bursasında işim ne ühüüüü

  sinem;oralarda lale yok mu.üzülme çok bi kayıp değil:)

  aslı,aylin,ilknur mersiiii:)

  gülçin;yani resmimi gören bittek sensin dimek.artizz tabee .istanbul kızıyım ben elbet gözel olacam:)))

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...