28 Mart 2011 Pazartesi

yazmazsam gebereceğim

öldüm öldüm kaç günlerdir.ay ne zormuş uzak kalması  evinden insanın.çok özlüyorum burnumda tütüyor blogumun kokusu.lakin aman diyorum yazmayayım bununla uğraşacağına iki paragraf daha fazla okur vizeden daha bir düzgün not alırsın diyorum.ama ama inanın geberiyorum yazmayınca.


sözde kendime söz vermiştim.sözde söz:)ne buralara uğrayacaktım ne tek satır yazacaktım.olmuyor.günlerdir yazmasam dahi her pc açışımda önce her birinizi ziyaret ediyorum sizden habersiz:)ayak seslerimi duymayasınız diye olabildiğince sessiz okuyor ve çıkıyorum:)hırsız psikolojisine hiç bu kadar yakın olmamıştım.yarabbim sen nelere kadirsin:)


görüşemediğimiz o uzun zamanda kızım koltuk kenarlarında sırlamaya başladı.yavaşa yavaş yürümeye geçiş yapacak öyle görünüyor.ve bir de nihayet dişi patladı.amma velakin anası gibi zıt bir tip olacak ya üstten patladı ilk dişi.pek bir nazlı pek bir sulugöz oldu yavru kuşum.gecelerimiz perperişan.saat kursam bu kadar vaktinde alarmı çalmaz benimki hangi saat uykuya geçtiyse tam 1 saat sonrasında ağlamayla inleme arası bir moda giriyor.dikkat ettim bu gece 00.14 de uykuya geçti ilk.tekrar 01.14 gibi uyandı.yeminle size.bu böyle sürdü gitti.


bebişimin tuhaf uyku rutininde zaten hazır mahvolmalardan bir demet halinde olduğumdan bari geceleri ders çalışayım diyorum.bir yanda facebook açık diğer yanda geçmiş yılların test soruları.3ü 4 ü buluyorum.hayır yani facede gören de hemen lafı yapıştırıyor "oooo sevgi hanım maaşallah kız uyuyor sen sosyalleşmelerdesin vayy".hı hı sosyalleşmelerdeyim.hatta hayatımın en sosyal dönemindeyim.yalan mı değil.kocaman bir blogger dünyasında bir sürü dostlayım.

sınavlarım bu hafta sonu.umut yok gibi.kafayı veremiyorum hiçbir şeye çünkü çok yorgunum.uykusuzum.üstüne annemleri çağırdım sınav için.olur da eşim sınav görevlisi çıkarsa diye.ona da sınav mınav çıkmadı .pişman oldum desem yeridir."aa niye ki "diyenlerinize ,inanın anlatsam anne-kız,bab-kız ilişkilerimizi yok artık daha neler dersiniz.en iyisi mi hiç başlamayayım.çünkü iki dakika keyfini çıkara çıkara yazı döşüyorum şurada moralimi yerlerde süründürmek istemiyorum.

birkaç gundur facede bir resim dolanıyor.görünce güldüm.bunu bizimkilere göstermem lazım dedim.o resim yukarıdaki resim.mesele şu.rsimde ne görüyorsunuz haydi yazın diyorlar.çoğu insan yaşlı bir kadın görüyor.azı ise genç bir kız.siz ne görüyorsunuz???cevabınızı yazın ona göre açıklamalı bir yorum döşeyeyim size.öhöm öhöm övünmek gibi olmasın psikolojiye giriş,sosyal psikoloji gibi dersler okutuyorlar bize.o derslerde bu tarz algı tercihleri de anlatılıyor.anladığım kadarıyla paylaşayım istedim sizinle.

vizeler ve annemler uğurlamasının ardından dönerim ben.dönüşte facebook hesabı açayım diyorum.sitare mi olur sevgiden sevgilerle mi olur artık ona bir karar vereyim de.twitter hesabım var.lakin ne tuhaf twittercıysam açtığımdan bu yana 3-5 tweet anca atmışımdır.ya birileri bulsa artık şu tweet kelimesinin türkçe mealini de rahatlasak.

yine uğrarım uzatmam bu kadar arayı.kendinize ve bebişlerinize iyi bakın.byyyy:)

24 yorum:

 1. Hoşgeldin...Ufaklık tez vakit çıkarsın dişleri inş.az ağrılı az ateşli olsun.
  Resimde ilk bakışta Ben yan durmuş bir genç kız gördüm sanki ...bakalım ne çıkacak?

  YanıtlaSil
 2. sabahtan beri aklımdaydın, bi mail atayım, ne alemdesin diye düşünüyordum:)) haberini aldık iyi oldu.
  bu resimde kızla yaşlı kadın gidip gelir gözümün önünde hep, birinde sabitlenemem ben nedense?

  YanıtlaSil
 3. sitarecim aynı durumdayız desem:))) her açıdan bizim kızda çıldırdı dün yazdım bu konuda:)

  resimle ilgili derin bir analize ihtiyacım var sanırım çünkü önce genç bir kız gördüm sonra yaşlı kadın nasıl olur diye zorladım kendimi ve yaşlı kadını görür görmez korkup ürperdim beynim dalgalandı durumum nedir oldukça vahim sanırım;)

  YanıtlaSil
 4. Genç bir kız gördüm bende. yazını okuyup tekrar bakınca yaşlı kadını fark ettim.
  Vizelerde Allah kolaylık versin...

  YanıtlaSil
 5. aman kaç gel arada:)Allah zihin acıklıgı versin,diş patlatma kötü zamana denk gelmiş inşallah prensesin kolay atlatır bu evreyi

  YanıtlaSil
 6. aaa açsana açsana facebook :)

  YanıtlaSil
 7. Dişleri bir an önce çıksında rahatlasın inşallah.Benimde sınavlarım var hayırlısı diyelim.Valla buralara girmeyince de akıl burda kalıyor en iyisi buralarada zaman yırmak.Sınavda bol şanslar...

  YanıtlaSil
 8. BEN GENÇ BİR KIZ GÖRDÜM BAKTIM BAKTIM YAŞLI KADIN GÖREMEDİM SONRADA ZORLAMA BELKİ GENÇ OLMAKLA İLGİSİ VARDIR DİYE ZORLAMADIM KENDİMİ:)
  KIZINNIN DAKİKLİĞİNE İNANIRIM ÇÜNKÜ BİZİMKİ 1.5 YILDIR SAAT ŞAŞIYO BİZİM PAŞA ŞAŞMIYOR:(
  NASIL BÜNYEYE SAHİP ANLAMIYOM DEMEK YANLIZ DEĞİLMİŞİM:)=

  YanıtlaSil
 9. hoşgeldin :) ben genç bir kız görüyorum,beklerim yorumu :)

  YanıtlaSil
 10. alışkanlık yapıyo,blogu açmadan duramıyoruz .aynı durumdayız yani. ama takdir ettim seni diş çıkarma zamanı biz uykusuzluktan şaşı saçımızı başımızı yolardık bebişin acısına çare olamamaktan,değil ders çalışmak. ne deyim ? Allah zihin açıklığı versin.

  YanıtlaSil
 11. Bende daha dun seni dusunuyordum sinavlari nold acaba diyordum. Cidden tam arkadas olduk :) Ben ilk bakista genc kiz gordum, yasli kadinda var, o beyaz seyide selale ya da daga benzettim.

  YanıtlaSil
 12. Sevgim , sitarem, canımın içi çok yüklenme kendine. el kadar beben var daha yahu! Hayır el kadar bebe neyse de bir de haydutlarımız var ki.. ehehe.. nasıl yorum yazmmıştı bana senin haydut.. araara Kerim'e bakınca aklıma gelir..

  Br de emzirince biraz aptallaşırmışız.. olmasa da kendini üzme.. nabalım tabiatımıza aykırı şu anda bilgi yüklenmek:)

  YanıtlaSil
 13. kızlar vaktim dar ama hemen resimle ilgili yazıvereyim dedim.

  bu görmüş olduğunuz resim ikili algı içeren,yanıltıcı bir resim.ancak yanılgı kısmı sizin geçmiş yaşantılarınızda,deneyimlerinizde,hayata bakışınızda yatıyor.

  türkçe konuş sadede gel diyenlere;genç kız görenler,ayrıntılara dikkat eden,meraklı,araştıran ve soru soran tipler.ayrıca dışa dönükler.

  yaşlı kadın görenler,daha rahat geniş bakanlar hayata.öyle çok da kafaya takmıyorlar şunu bunu.hayatını pek irdelemeyen amaan olduğu gibi gidiyor işte kendimi mi paralıycam diyenler:)

  iyi ama ben ikisini de gördüm diyorsanız en şanslı sizsiniz.dert yok tasa yok gam yok oohh.ya iyi günüzdesiniz ya da hayata neşeyle bakan oldukça pozitif bir yapınız var.

  sedo kız
  ayser
  nurefşanın annesi
  aslının annesi
  ayşen
  büşra
  sevtap
  sezobigo
  kızçenin anası
  neval
  tazecik
  delişş öpüyorum hepinizi...

  YanıtlaSil
 14. heheyyyttt ben iikisini gorduumm

  YanıtlaSil
 15. Ne rahatmışım yahu....ne yaparsam yapayım genç kızı göremiyorum....:)

  özlemişim yazılarını okumayı...boş ver vizeyi falan!!!!!! sen yaz:)

  Dipcik not...mesleğim ile ilgili soruya mailden geliyorum şekerim:)

  YanıtlaSil
 16. genç kadını gördüm, görmez olaydım :) ne var biraz rahat olsam?
  Sınavlarında başarılar dilerim, kolay gele

  YanıtlaSil
 17. Dünden beri bakıyorum hala yaşlı kadın göremedim :(
  Bu durumda Ben ümitsiz vaka ...

  YanıtlaSil
 18. Allah yardımcın olsun çocukla ders işini bir arada yürütebilenlere helal olsun diyorum.Alışkanlık konusuna ise sonuna kadar katılıyorum....

  YanıtlaSil
 19. Ben de ikisini de gördüm bu tür resimlerde hatta zorlasam bieşyler daha çıkartabilirim:)
  dişler için kolay gelsin. Ve tabi sınavlar için de.

  YanıtlaSil
 20. Yalnız bu ikisini görme ile ilgili sonuç ilginç hayatta herşeyi kendine dert edinebilen bir bünyeye uymadı:)
  Neyse olsun neşeli günümdeymişim:)

  YanıtlaSil
 21. kaybolma biyerlere bebeeeeeem

  YanıtlaSil
 22. Sınavı nettin deli kız:)

  YanıtlaSil
 23. galiba gümledim kızlaar.annelik ve okumak ekmek arası tavuk gibi kolay bir şey değilmiş.çok canım sıkkın çok.

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...