6 Şubat 2011 Pazar

tüket tüket tüket; hayat bundan ibaret

sistem diyor ki;alın hep alın tüketin yiyin bitirin hatta bitirmenize gerek yok bitmeden de gidin alın gelin tüketin .her daim çark dönsün.çarkın işleyişi sizin sorgulamadan tüketiminize bağlı.gözünüzü kapatın ve vazifenizi yapın.anneyseniz önce çocuklar.en güzel en şirin en sağlıklı onlar olmalı.ay geçmeden kılığını kıyafetini yenileyin 3-5 yetmez 50 tane body alın .20 tane patik,marka kabanlar ,en gösterişli olanlar.cebinizde yoksa kredi kartınızı yoklayın.para dediğin nedir ki.hooop anında bankalar elinizin ucunda.

sistem diyor ki;
organik ürün tüketin.organik pamuktan giysiler,organik tarımdan yiyecekler temin edin.

uht süt içmeyin.içseniz de bir halta yaramaz.gidin bulun buluşturun ineğin cinsi hollanda olsun dikkat edin. taze süt alın.olmadı 1-2 günde bozulan sütlerden temin ediverin.arayın tarayın,cehennemin dibine de girse o sütleri satan marketi bulun.

market yoğurdu yemeyin.zıkkımın kökünü yiyin.oturun evde yapın.salak gibi gidip mayasını market yoğurdundan yapmayın.köy yoğurdu bulun.içine probiyotik katıştırın öyle mayalandırın.

beyaz ekmek yemeyin.içi darı,kepek ıvır zıvır katışık ne varsa dolu olan esmer ekmeklerden tüketin.evinize ekmek yapma aleti alıp uğraşın didinin.ekmek yapmayı öğrenin.hem ekmek niye yiyorsunuz ki.yemeyin boş verin.

domatesi seradan değil tarladan edinin.ya da uğraşmayın zaten üzerlerinde tarım ilacı var.yıkasanız da gitmez.siz salçayı seçin.amaaan dikkat organik tarımla mı üretilmiş okuyun inceleyin.ablak ablak market görevlisine danışmayın.cevabınız hep yanlış olacaktır.

çocuk maması almayın.gdolusu var gdosuzu var.siz anlayamazsınız.oturun evde yapın.meyve püresi için misal en organikinden muzunu,armudunu,elmasını edinin.sakın ha cam olmayan rendeden geçirmeyin.aman ha blenderda canım meyveleri katletmeyin.vitaminleri kaybolup gittikten sonra bebeğiniz 1 cm bile büyümez boşa heveslenmeyin.

sakın ola ki çoluğa çocuğa musluk suyu vermeyin.bunun asit yağmuru var,bunun yabancı maddelisi var değil mi ama.hazır su hiç mi hiç almayın.ne şartlar da nasıl doluyor haberin var mı senin.aptal olmayın.gidin saf su bulun,damıtın mamıtın bir şey yapın.

et mi aman uzak durun.kırmızı etin içinde bin çeşit bakteri kaynıyor haberiniz yok.at mı eşek mi menşei de cabası.kolestrol yapar,damar tıkar uzak durun.

köy tavuğu bulamadıktan sonra tavuk mavuk yemeyin.20 günde şişiveren piliçten hayır gelmez.ağzınıza koymayın.

balıkta civa var dikkat.erkenden çoluk çocuk öte tarafa göçmeyin.gidin açık deniz somonu yiyin.

anne sütü mü hımm bu da zararlı.içinde tarım ilacı bulundu.haberiniz yok mu yoksa:)kendi sütünüzle kendi yavrunuzu zehirlemeyin.en güzeli organik tarımla büyümüş afrikanın kırsalından bir süt annesi edinin.bebeğinizi ona emzirin:)

anasını sattığımın sistemi ne sunuyor peki bize.ayın sonunu ancak getirebileceğiniz bir maaş ve yanında ikramiye olarak asla içinden kaçıp kurtulamayacağınız büyükşehir telaşları.

tüm marketler sistemin tu kaka dediği benzer ürünleri satar ve pazarlarken,tüm medya bunları tüketmemiz yönünde reklam çığırtkanlığı yaparken diğer yanda "çokbilmiş sistemin savunucuları"çıkıp bunu alma şunu al derken zavallı yurdum annesi dımdızlak orta yerde kalmış düşünüyor.

ve diyor ki ben bu sistemin gelmişini de geçmişini de soyunu da sülalesini de...

13 yorum:

 1. :))
  katiliyorum sana. bizim bebe daha gelmeden yiyecegi yogurt memleket meselesi oldu bile. aaa, yogurdunu kendin yap ama pastorize sütle yapma. balkona bir inek almak sart oldu. onu da sitenin çmleriyle besleriz artik :P

  YanıtlaSil
 2. hepsine katılıyorum müthiş yazmışsınız,ama Afrikanın kırsalından süt annesi çok güldüm ya süper.

  YanıtlaSil
 3. ahhahahah yürü be sitarem valla bayıldım süper olmuş aynen katılıyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Çok hoşsunuz, hem güldüm hem düşündüm :) al benden de o kadar diyorum... Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel yazmışsın. Durum hakkaten de böyle...

  YanıtlaSil
 6. Hay ağzına ya da ellerine sağlık. Noktasına virgülüne dokunmadan altına imzamı atarım o derece bıkkınım ve de dertliyim bu konuda.

  YanıtlaSil
 7. frambuazlı ruh pastam,
  ayşenim,
  fragolam,
  kiraz çekirdeğim,
  ezgili melodim,
  annelilim,
  selenim vakit ayırıp okuduğunuz için ve güzel sözlerinize çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. Pişt! Ağlama! :( Teselli edeyim diyeceğim inandırıcı olmayacağım ama gene de deyivereyim içim rahat etmeyecek yoksa.. geçecek Sevgi'm.. Bazen vasat bir biçimde, çoğunlukla zorlukla da olsa geçece inşaallah.. öperim canım

  bu arada sisteme küfredesim var.. ben okumuyorum ama seni okurken bile a süt de mi, a et de mi diye diye işkillendim

  YanıtlaSil
 9. aynen...bende:)) bu sistemin gelmişini............................

  YanıtlaSil
 10. delişim;ağlamayı 2 günlüğüne terk ettim:)okumaman daha güzel.hatta en bi güzel olay.ben çok sıkıldım duyduklarımdan.öperimm.

  dilek;hadi koro yapalım:))

  YanıtlaSil
 11. teşekkür ederim.aynı fikirdeyiz demek için yollamıştım linki.öperim.

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...