26 Şubat 2011 Cumartesi

"Hastalık hissedilir de, sağlık hissedilmez." Thomas Fuller

bu abuk subuk hastalığım beni terketmemekte ısrarlı.hani dünya döner sen dönersin öyle bir güzel haldeyim.çekilinn uleeeynn,var mı bana yan bakan:)

küçükken ilkokul sıralarıydı sanırım,bir garip oyun oynardık.3-5 kız kolkala girer "çekilin yoldan geliyor kaptan,önümüze gelene bir tekme" filan diye bağrışarak tüm bahçeyi dolanırdık.ne komikmişiz ya.

evdeki birkaç grip ilacını içip içmeme arasında gitgel yaparken ,yok artık dayanamıyorum dr a gidelim dedim.zaten ayşenin de kilo-boy takip vakti gelmişti.

kızım olsun diye pek bir meraklanmıştım ama kız milletinin elli tane süsü olduğunu unutmuşum.giydirirken üstünü çorabını ayrı, şapkasını ayrı, ayakkabısını ayrı giydiremiyorum.yok içim elvermiyor.oğlan küçükken bu kadar titizlendiğimi hatırlamıyorum.be kadın zaten son nefesini verdin vericen ,pembeyle sarı giydirsen ne olur.yok olmaz.manyaklar gibi uğraştım karman çorman dolabın içinde.son günlerde neredeyse hiç bir eşyayı şurdan alıp şuraya koyamadığım için ev cingan pazarının orta yeri görünümünde.

cuma öğleden sonraları eşim evde oluyor şükür.oğlan da okulda olunca tam düğün bayram bize.ne alaka di mi.çok alaka.alışveriş yapmaktan nefret eden bir oğlumuz var.onun için gezmek demek avmlerin oyuncakçıları yahut D&R ve türevlerinin olduğu mekanlar.hele de işi bittiyse aradığını bulduysa hadi eve gidelim,ben çok sıkıldımlara başlıyor.ahanda  bu yüzden 2. çocuğun kız olmasına şükretmişliğim bile vardır yani:)kızımı alırım,kolcağzıma takarım,nerede ne var çatlayana kadar bakarım ohhhhh.

dr a gitmekten konuyu nereye kadar sapıtmışım.şaşkınlığım hastalığımdandır .dr dediğim de aile hekimimiz.şu benim bir aralar bahsettiğim ,pek sevgili drcuğum.konuşmaya bayılır.karşısındaki hasta mı ,muhabbete iki çay içmeye mi uğramış farketmez.anlatır da anlatır.ama ben de mecal yok.o başladı yine.ağız sürekli binbir çeşit mimik yapmakta lakin ben anlamlarını beynime iletmek gibi bir gayret içinde değilim.duymuyorum.sadece kafa sallıyorum.gözleri hoş kadının.acaba kızının gözleri de senin gibi mi diyesim geliyor.tutuyorum kendimi.ayıp olacak şimdi.o derdini yanıyor bana.aile hekimliğinin zorluklarından başlayarak ,kızamık vakalarına kadar geldi.bir tek 21 kişide kızamıka rastlandığını ve son 10 yılda hiç kızamık vakası görülmemiş olduğunu söyleyince dikkat ettim anlattıklarına.meraklanacak bir şey yok ,biz zaten gerekli olursa muhakkak sizi telefonla arar ,çağırırız dedi.tamam dedim ne diyim:)

hastalığımı tarif etmeye çalıştım.kırık döküğüm,her yerim ağrıyor filan diyecektim,
/kemiklerin soyuluyor mu, dedi.
*hıı nasıl ??
/kemiklerin hani soyulur ya(iki elini çaprazlama omuzlarına götürmüş tırnaklarıyla soyar gibi bir şekil yaptı,o zaman dank etti kafama)
*hı hıı evet.(bizim köyde kemiklerim sızım sızım sızlıyor derler aloo,diyecektim.vazgeçtim.yazsın ilacımı gideyim bir 20 dk daha onu çekemem)
/ıyy çok kötüdür bilirim.bu havaların müzmin hastalığı zaten.halk keçi gribi filan diyor.aynen öyle aslında.domuz gribinden beter çıktı.
*eyvah!
/yok yok korkma.yazdığım ilaçları kullan geçer.
*peki.

öyle halsizim ki cümlelerim son derece kısa ve net.eşim bir gün itiraf etmişti.hastayken seni daha bir çok seviyorum diye.aa neden demişitm.çok masum oluyormuşum ve hep susuyormuşum.buyur burdan yak :))))

ben otuz saatte muayenemi ancak bitirmişken eşim aradı.alt katta kızın işini halletmiş bile.şirinem bugün itibariyle 9 aylık oldu.9 kilo olmuş,boyu da 70 cm miş.büyümüş danam.yerim yerimm.

ben yine uğrarım.bu gribin benden gideceği yok,onunla yaşamaya mı alışmalı ,yoksa bu yoğurdu sarmısaklayıp ta mı saklamalı bilemiyorum yani:)))

15 yorum:

 1. gecmiş
  olsun
  gitsin gelmesin
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 2. Bende bir kız istiyorum..şöyle koluma takıp gerekli gereksiz herşeyi inceliyelim:) Geçmiş olsun tekrar tekrar...sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Çok geçmiş olsun arkadaşım...acil şifalar dilerim.
  Minik prensese maşallah ,çok güzel ve sağlıklı büyümüş...Sağlıklı bir ömrü olur inşallah...
  Sağlıklı haftasonları dilerim arkadaşım.sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. ayy tekrar çok çok geçmiş olsun...bi an önce iyileşip eski haline dönmen ve sonsuza kadar mutlu yaşaman dileklerimle:)

  YanıtlaSil
 5. Ayşeciğe maşallah, büyüsün de deliler gibi gezin:) Sitarem doktora diyemedin mi "ulenngg doktor olmuşsunda bi deyimi bile kullanamıyosun.. güzel göze güzel göz demem, güzel göz vır vır konuştukça" diye? sen kendine dağılmış diyorun ya, gördüğün gibi ben daha dağılmışım arkadaşım:)

  YanıtlaSil
 6. 9 aylık olan şirine ye kocaman maşallah :)güzel şeylerde oluyor bak,
  bu kendini bilmez hastalık yıkamaz Sitere'yi,yanlış adama bulaştığını göster ona ;)

  YanıtlaSil
 7. geçmiş olsun kızınada kocaman maşallah.hakediyo yani:)
  geçerde kurtulursun inşallah şu hastalıktan

  YanıtlaSil
 8. çoook geçmiş olsun ve kızına da maşallah diyorum:) bu arada şu kız süsleme konusunu anlatınca aynı kendimi gördüm hatta bendeki bayağı bi hastalık en iyisi ben bu konuya yönelik bi yazı yazayım;)

  YanıtlaSil
 9. çok geçmiş olsun, umarım en yakın zamanda iyileşirsiniz..9 aylık minik hanımefendiyi öpmeden kokluyorum, maşallah..

  YanıtlaSil
 10. Canım çok geçmiş olsun:( Bu seneki grip berbat gerçekten de yapıştı mı gitmiyor.İnşallah ilaçlarla bir an önce atlatabilirsin.
  Prensesin gelişimi de çok iyi maşallah Allah nazarlardan saklasın.
  Kız olunca süsle süsle bitmiyor:))Bir de cadılar sonradan kendileri süslenmeye başlıyorlar sorma gitsin:)

  YanıtlaSil
 11. Gecmis olsun. Kiz olayina da cookk guldum :)

  YanıtlaSil
 12. Bu keçi gitmek bilmiyor haberin olsun. Uzun sürüyor. Geçmiş olsun.
  Minik bir fıkra, üstada sormuşlar, kadının iyisinden nasıl anlarsın diye, konuşmasından demiş. ya hiç konuşmazsa demişler, o kadar akılllasına rastlamadım demiş...

  YanıtlaSil
 13. ya felaket bir salgın var,pestilini çıkarıyor insanın diyorlar.. ahhh ahh kapmışsın ama eminin en kısa sürede toparlarsın, ilaçları aksatma ve kızını koru önemlisi.

  YanıtlaSil
 14. hepiniz öyle güzelsiniz ki.söz mercimek köftesi yapıp sizi çağırcam:))hem daha bi güzel sohbet ederiz,kıvamlı kıvamlı.öptümm hepinizi tek tek.

  YanıtlaSil
 15. Kesinlikle bazı şeyler kaybedildiğinde değeri daha iyi anlaşılıyor.Her işin başı elbette sağlık.

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...