3 Şubat 2011 Perşembe

bu aralar ev halimiz

tatil eğlenceli geçiyor üstelik genellikle evde olmamıza rağmen.oğluşum ilk başlarda çok hızlı okudu kitapları şimdi yavaşladı ancak 6. kitabını bitirebildi.olsun okusun da.biraz üzgündü kaç gündür.komşumuzun oğluyla bir türlü görüşemediler.nihayet dün bir araya geldiler.

biz çok şanslıyız binada 2 daireyiz.onların da bir oğlu var oğlumdan 1 yaş küçük.üstelik karı-koca ikisi de sınıf öğretmeni.dertsiz tasasız bir komşuculuk bizimkisi.bir gün bizimki yukarıda bir gün onlarınki aşağıda.

ayşe ezgimin düzeni bozuldu yine.abisi evde olunca ses-gürültü seviyesi max oldu çünkü.akşamları yatma saatimiz de ileri kayınca yine guguk kuşu gibi gece yarıları ötmeye başladı minik kızım.tatil bitince düzenimize döneriz umarım.


aynaya bakmak istemiyorum uzun zamandır.saçlarım iğrenç ötesi.
"öf "dedim dün
"kestirsem mi n'apsam."
eşim hemen yapıştırdı lafı.
"işe gitmiyorsun,bir şey yapmıyorsun .saçınla ne derdin var.bırak dursun öyle"diye.
pis n'olcak.kır kıçını otur diyor anlamıyorum ben sanki.çok fena bir bakış fırlattım.sustu.daha konuşmadı.
boyatasım var en azından.zaten kesilecek kadar uzun bir saçım da yok.yaza işe dönünce röfle yaptırırım.ama şimdiden bir şey yapmalıyım saçımda.yoksa kafayı yiyebilirim.kadın milletinin vücudunda zahmetsizce değiştirebildiği tek yeri bu.ne zayıflayabiliyorum,ne oramı buramı gerdirebiliyorum.elde ne var.saç:)küllü sarı nasıl olur acaba .açık renk olsun illa.koyudan gına geldi.1 senedir çikolata çikolata geziyorum.ne çıkmaz boyaymış.ya da çıktı çoktan da ben anlamıyorum zira saçım zaten koyu kahve:)

ayşem 8 ayını geçti.geçen ay hep "ınne"diyordu.bu ay "aba" diyor.anlaşıldığı üzere önce anne sonra baba dedi:)abisine de "aba" diyor ,gülüyoruz.by by yapmayı öğrendi şirinem.bir de alkış yap kızım dediğimizde o yumoş elerini çırpmıyor mu ay tam yemelik oluyor.

ayakları çok güçlendi.yürüteçe biniyor.evde bir o tarafa bir bu tarafa geziniyor.emekleme hiç yok tabi diş de yok.oğlum da hiç emeklememişti.koltuk kenarlarında sıralayıp ayağa kalkmıştı.beni en çok diş mevzusu düşündürüyor.eğer abisine çekerse bu konuda da çok üzülürüm.gürhan 14 aylıkken çıkartmıştı ilk dişlerini.görüntüsü çok komikti.yaşında yürüyordu ama ağzında hiç diş yoktu.amaa zaten benim oğlanın neyi normal ki.daha minnacıktan beri tüm gariplikler onda:)bari diyorum ayşem normlara uysa.yok yok ben normal miyim ki çocuklarım normal olsun:)Allah kocama sabır versin:) amin.

13 yorum:

 1. Maşallah ikiside çok tatlı:))

  YanıtlaSil
 2. bence saçlarını değiştirmelisin.kocanı fazla umursama.sonuçta değişikliğe ihtiyacın var bu belli...
  çocukların çok şirin.oğlunun oyun arkadaşının olması çok iyi.

  YanıtlaSil
 3. Sorularim var :)
  1) Kac aylikken oturtmaya cabalarina baslayim :)
  2) bizim de mi 2 ayimiz kaldi bu saydikalrini yasamamiz icin. Ayy cok heyecanlandim.

  Son olarak, biz kadinlar sanirim degisim isteyinc eilk saclarimizdan basliyoruz. Bende son iki gundur saclarima takmis vaziyetteyim.

  YanıtlaSil
 4. özüm;takmıyorum zaten onu:)yeni ben lazım bana.

  tazecik;1)biz oğlanı da kızı da 7 aylıkken yürüteçe koyduk.eşim biraz pimpirikli olduğu için gürhanı 1 ay ancak tutabildim orada.yok testislerine bir şey olurmuş yok ilerde bi de bu dertle mi uğraşacak mışız gibi:)
  2)valla bilmiyorum ki kaç ay sonra böyle olur.her ikisi de 7 aylıkken "anne" ya da "ınne"demeye başlamıştı.by by yapıyordu gürhan 8-9 aylıkken.kız da aynısı oldu.
  çok sıkıldık demek ikimiz de hırsımızı saçımızdan alıyoruz:)

  YanıtlaSil
 5. Maşallahh kızın erken konuşacağa benziyor, kızlar hızlı oluyor nede olsa :) Allah iki çocuğuna da sağlık versin.iyi akşamlar

  YanıtlaSil
 6. Sevgi'li Sitoş'um oğlun acayip şeker, tam bir oğlan çocuğu, kızım ise bir lokmada yemelik bir şekerlik...hele kafasına taktığın garip şapkayla iyice lokum olmuş...saçını başını da rahat bırak derim tatlım...ben de ne zaman daralsam gider kestiririm sonra da kestirdiğime pişman olur yeni bir depresyona girerim kel beslemelere döndüm kısacık saçlarla diye...hazır eşin de evdeyken sat çocukları ona da 2 saat çıkıver dışarı dolaş, daha iyi gelir...öpüyorum

  YanıtlaSil
 7. Maşallah Ayşe Ezgi'ye.. bir de bereleri takmışsın tam yemelik olmuş.. bizimkiyle neredeyse yaşıtlar.. sizinki kısır, bizimki pilav yiyor ahaha

  YanıtlaSil
 8. ne güzel resim bunlar. ben o şapkaya bitiim

  YanıtlaSil
 9. karnaval;konuşsun bayılırım konuşkan kıza.karşılıklı çene yaparız:)

  gülçinim;"kızım ise bir lokmada yemelik "demişsin.anlaşıldı şimdiden gelin olarak gözüne kestirdin.hadi hadi itiraf et:)garip şapka :))annem ördü,okursa seni yolar:)fikirlerini hayata geçireyim tez elden.

  delişim;yan yana koysak kerimle ezgiyi bir güzel cıngar çıkar artık:)

  serpilcim;teşekkür ederim.anneme söyliyim de kadın mutlu olsun:)

  YanıtlaSil
 10. Ay bu kız bebekleri beni yoldan çıkaracak, kız çocuk doğurasım vaaaaar :) Ne tatlı olmuş öyle şapka filan öperim :D

  Saçını nasıl istersen öyle yap. Kocalara çok gıcığım ben bu aralar :(

  YanıtlaSil
 11. kendimce;Allah razı olsun

  ruhdağı;ben de doğurmadan önce ne hayaller kurmuştum.şimdi evire çevire giydirip süslüyorum.darısı başına.
  ben de bazen gıcık oluyorum bazen olamıyorum gel-gitlerdeyim:)
  yok kesin bir şey yapıcam saçıma.yapıcam ve buraya koyacam resmimi:)

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...