20 Aralık 2010 Pazartesi

ortaya karışık:)

ayşe ezgi bu aralar enteresan süreli uykulara imza atıyor.zatı şahaneleri gündüz uyumak için yanıp tutuştuğu halde bir o kadar da zor uykuya dalıyor.bu nasıl bir çelişkidir anlamış değilim.bir yerde okumuştum günlük 3 er kez 45 er dk lık uykulara dalabilirse bir bebek için yeterli olacağını yazıyordu.3 değilse de 2 kez aynen uyguluyoruz.ama nasıl!ilk 30 dk emerken koynumda r yahut 20 dk kadarı ayağımda sallarken geçiveriyor.(ay sen ayağında mı sallıyorsun kızını demeyin ,ne varsa eskilerde var ayol)son 15-20 dksını kendi içinde nirvanaya ulaşmışcasına derin derin tamamlıyor biricik kızım.acaba diyorum 45 dk dan kasıtları bu mudur?!yoksa ben mi çocuk uyutmaktan bihaberim:)


okula giden çocuğu olanlar bilir ,canına yandığımın performans ödevleri ailecek canımıza okumuş vaziyette.ben bu performans ödevlerini çıkaranları bir bulsam.....tövbe tövbe.hayır yani bu benim ödevim mi oğlanın ödevi mi.çocuk  daha 4. sınıfta.google earth denen programda evimizi şıppadanak nasıl bulacak?!hadi buldu.onu harita-uydu görüntüsü karışık ve istediğimiz alan kadar yeri nasıl yazdıracak?!ee hadi onu da yaptı.(ne yaptısı anası yaptı)okula gidince tüm sokak ve yer adlarını ezberden kağıda nasıl dökecek,her sokağın açısını 90 mı 45 mi neyse artık nasıl dosdoğru yapıp yazacak.anlayan beri gelsin dostlar.


geçen akşam haber izliyoruz .formula 1 in sahibi hasta mı olmuş ne.izlediğimiz kanal trt 1 bu arada. haberi veren spiker aynen şöyle dedi;Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, geçtiğimiz günlerde  kız arkadaşıyla beraber gittiği Londrada saldırıya uğradı.ne var burada bir şey yok diyeceksiniz,bence de öyle ama eşim habere kızarak bu trt ne acayip sırf sevgili kelimesinin kullanmamak için 80 yaşındaki adamın yanındaki kadına kız arkadaş diyor ya dedi.ardından doğru ya bu yaştaki adamın olsa olsa bu kız ,arkadaşı olur cümlesi süzülüverdi dudaklarından.çok güldümm.


aşure ayı malum yapayım dedim az da olsa. binbir gayretle -ufaklık izin vermiyor ki-yaptım.hani ayarına bakar bu cıvık mı olmuş ne dersiniz ya işte o hesap az pirinç ekledim,az nişasta deken bollaştıkça bollaştı.sıcakken verdim komşuma.birkaç saat sonra bakayım dedim benim kalan aşurem nasıl olmuş.oy anamm oyy.kalıp olmuş mübarek.kes kes ye.tühh dedimm keşke vermeseydim rezil oldum iyi mi.daha göremedim komşumu.ne söylesem ne söylesem bulamadım.koy biraz sıcak su,az da şeker ekle kaynat bacım diyim daha ne diyim:)

5 yorum:

 1. Benim kadayıfta 4.sınıfta, bizim okulda performanslar eve gelmiyor, en çok bu usulü beğeniyorum.Konu veriliyor,evde konuşuluyor falan ama gerisi okulda derste yapılıyor, aşureye de bayılırım zor diye hiç denemedim,dedikodu tatlısı derdi rahmetli babaannem, komşular getirince herles laf edermiş, şekeri az,çok,koyu sulu falan,dr.oetkerin vardı ondan mı yapsam kendime kadar,kızı olan yapmalıymış illa:))

  YanıtlaSil
 2. Benim kadayıfta 4.sınıfta, bizim okulda performanslar eve gelmiyor, en çok bu usulü beğeniyorum.Konu veriliyor,evde konuşuluyor falan ama gerisi okulda derste yapılıyor, aşureye de bayılırım zor diye hiç denemedim,dedikodu tatlısı derdi rahmetli babaannem, komşular getirince herles laf edermiş, şekeri az,çok,koyu sulu falan,dr.oetkerin vardı ondan mı yapsam kendime kadar,kızı olan yapmalıymış illa:))

  YanıtlaSil
 3. arkadaşım ben de yarı emzir yarı salla yöntemindeyim.. burda da benzeştik.. zaten ben o uzun fasıllarda yazıyorum veya yorumluyorum:) işime de geliyor sanırım ve öperim.

  YanıtlaSil
 4. kardeşim nereden başlasam:

  Bu ödev meselesinde biz daha yeniyiz ama ben biliyorum başımıza geleceği...bunlar iyi günlerimiz

  Uyku konusunu hafızamdan silmeye çalışıyorum. Bundan 5 sene önce kızımla vampirler gibiydik..gece sabaha kadar oturup gündüz kesik kesik uyuyorduk...ayy..tüylerim diken diken oldu yine...

  Kızın inanılmaz şeker birşey, maşallah, tam yemelik kıvamda...

  sen aşure diyorsun da bir de benim sütlacımı görseniz...beton mübarek...bir türlü tutturamadım kıvamını..

  ve son olarak, abi bayılıyorum senin muhabbetine..çok rahat ve acayip eğlenceli yazıyorsun

  Öptüm kocaman

  YanıtlaSil
 5. kadayıf tatlım;özel okul mu bacım sizinki,değilse kafayı yerim ben şimdi:)dr.oetkerin aşuresini ben denedim ama malzeme az,dişimin kovuğuna yetmedi.kızı olan yapmalıymış eliyle bilumum mahalle eşrafına dağıtmalıymış .evlenecek kızım var haberiniz olsun diye.eskiler ne akıllıymış.şimdikiler 35 yaşına geliyor hala bekar.neden???anaları aşure yapmayı bilmiyor da ondan:)öptümm

  delişim;salla salla gül memeler çağlasın,salla salla yer yerinden oynasın:)öptümmm

  neşeli şey;inşallah doğru düzgün bir okuldur .çektiklerimi hiçbir din kardeşim çeksin istemem:)miniş dünkü yazımdan sonra utandı mı nolduysa bu gece bir uyudu bir uyudu.beni yalancı çıkartacak ya haspam.güzel sözlerin ve övgülerin için çok teşekkür ederim şekerim.öpüldünüz...

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...