13 Aralık 2010 Pazartesi

hayat dediğin nasıl olsa

hayat dediğin Flash Tv gibi olsa. hergün şamata gırgır,vur patlasın çal oynasın.ne gam var ne keder.dünya yıkılsa amaaann diyecekler o derece:)

hayat dediğin Show Tv gibi olmalı misal .yaşadığın miniminnacık hayatı koskocaman bir şeymiş gibi gösterse.vayyy ben neymişim dedirtse.sen dört duvar arasında geçiredursan bile yaşam hikayeni canlı bağlantılarıyla,az sonralarıyla hele de en çok Seda'sıyla evin curcunanın orta yeri olabilse:)

hayat dediğin biraz Atv gibi olsa.tüm kötü olayların sebebi muhalefet olsa.işsizlik bitişe doğru gitse,enflasyon huysuz ve tatlı bir kadın kadar mazide, sevimli kalsa.

hayat dediğin en çok ama en çok Kanal7 ve Stv gibi olsa.Hızır A.S. her dara düştüğümüzde yanımızda dibimizde oluverse.aç olanı taa binlerce km den hissedip koşup gelse karnı tok olan.hiç hasta insan kalmasa.iki damla gözyaşıyla çabucacık sevenler kavuşsa.para dediğin elinin kiri olsa.

hayat dediğin Trt gibi olsa.tertemiz Türkçesiyle edebiyat parçalasa insanlar sokaklarda.feysbuk denmese,ki eki hep ayrı yazılsa.insanlar konuşurken saygıda kusur etmese.çekoslavakyalılaştıramadıklarımız kelimesi her ağıza yakışsa,her kalem bunu kolayca yazsa:)

ama
amaaa
hayat denen çetrefilli yol
tıpkı KanalD ve  Star Tv gibi ne yazık ki.
kan,cinayet,kumpas.ihanet,tecavüz,çocuk istismarı.aile içi çarpık ilişkiler,hırlı hırsız yetim hakkı yemeler.
-fatma gülün suçu ne ki??
-eskiden bihter olması hahaaaa haaa
demeler...
demeleeeeerrrrr:(

4 yorum:

 1. Hayat dediğin sanki biraz cnbc-e gibi...

  sabah 8 akşam 6, nasıl para yapsak, yaptığımız parayı nasıl değerlendirsek derdinde, aralara serpiştirilmiş haberler var, dünyadan kopmayalım ama çirkinliklerin de çok içine girmeyelim diye...

  sonra yarımşar saat arayla değişen ruh hallerinde...tıpkı cnbc-e dizileri gibi..biraz yorgunluk, biraz aşçılık, biraz annelik, biraz eş olma hali...ve sonra biraz kendine zaman ayırma hali...film başlıyoorr, çocuklar yatmış zaten...gün sonunda ise tekrar programlar...sanki bize her günümüzün aynı geçtiğini hatırlatır gibi....

  YanıtlaSil
 2. inan senin kadar güzel bir tespitte bulunamamışım.ki en sevdiğim kanaldır diyebilirim.benim aklıma gelmeyen senin aklına gelmiş.çok çok beğendim .teşekkürler...

  YanıtlaSil
 3. Ne güzel bir yazı olmuş.Tesbitler muhteşem :)
  özlem

  YanıtlaSil

yaz şekerim ,ellerin dert görmesin:)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...